Çift monitör 1 saniye çalışıyor ve ardından gidiyor

outlawjustice

Kilopat
Merhaba iyi akşamlar.

Bugün çift monitöre geçiş yaptım, ekran kartım RX460 ve benim ekran kartımda VGA girişi yok. Display, HDMI ve DVI var.
2 monitör de VGA desteklediği için çeviri aldım, onun için VGA to HDMI, VGA to DVI kullanıyorum.
Taktım ve gayet düzgün çalışıyordu bir 10-15 dk boyunca çalıştı sonra komple gitti.

Ben zaten 2 yıldır HDMI ekran kartımdan dönüştürücü ile VGA monitöre görüntü aktarıp kullanıyordum 2. monitörde VGA olunca ekran kartı boş slotlarından DVI aldım.
Şimdi ikisi bağlıyken 2.monitör açılıyor ve 1.monitöre görüntü gelmiyor, fakat 2.monitör ekranı normal genişlet ekranı hiçbir yere tıklanmıyor sağ tıklayıp görüntü ayarlarına girmek istiyorum girmiyor hiçbir şey yapılmıyor.
Bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve görüntüyü hep 2. ekranda gösteriyor 1. ekran otomatik kendini uyku moduna atıyor.

Birkaç video da çektim isterseniz atabilirim telefonda şu an.
DVI bağlantısını çıkartınca normal monitörüme geçiyor.
DVI kablosunu tekrar takınca 1-2 saniye de ana monitörümü tekrar devreden atıyor.
Ayarlarını da yapamıyorum devre dışıp kalıp 2. monitöre geçiş yaptırıyor beni.

Yardım edebilecek yok mu?

Bilgisi olan yok mu?

……konu güncel yardım edebilecek yok mu????

halen bi çare bulamadık

Son düzenleme:
Merhaba iyi akşamlar.

Bugün çift monitöre geçiş yaptım, ekran kartım RX460 ve benim ekran kartımda VGA girişi yok. Display, HDMI ve DVI var.
2 monitör de VGA desteklediği için çeviri aldım, onun için VGA to HDMI, VGA to DVI kullanıyorum.
Taktım ve gayet düzgün çalışıyordu bir 10-15 dk boyunca çalıştı sonra komple gitti.

Ben zaten 2 yıldır HDMI ekran kartımdan dönüştürücü ile VGA monitöre görüntü aktarıp kullanıyordum 2. monitörde VGA olunca ekran kartı boş slotlarından DVI aldım.
Şimdi ikisi bağlıyken 2.monitör açılıyor ve 1.monitöre görüntü gelmiyor, fakat 2.monitör ekranı normal genişlet ekranı hiçbir yere tıklanmıyor sağ tıklayıp görüntü ayarlarına girmek istiyorum girmiyor hiçbir şey yapılmıyor.
Bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve görüntüyü hep 2. ekranda gösteriyor 1. ekran otomatik kendini uyku moduna atıyor.

Birkaç video da çektim isterseniz atabilirim telefonda şu an.
DVI bağlantısını çıkartınca normal monitörüme geçiyor.
DVI kablosunu tekrar takınca 1-2 saniye de ana monitörümü tekrar devreden atıyor.
Ayarlarını da yapamıyorum devre dışıp kalıp 2. monitöre geçiş yaptırıyor beni.

Yardım edebilecek yok mu?

Bilgisi olan yok mu?

……Konu güncel yardım edebilecek yok mu?

Halen bir çare bulamadık.

Hocam emin değilim ama taktığınız kablo düzgün bir şekilde çalışıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı