Çift monitör performansı etkiler mi?

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi günler birkaç sorum olacak ta. Şimdi 165Hz 1440p monitör aldım yanına eski bir 60Hz 1366x768 monitör koyacağım ekran kartım RTX 2060 ekranda performans düşmesi gibi bir şey olur mu? Bir de şimdi eski monitörü duvara sabitleyeceğim ama mouse ile bir şeyler sürüklerken sağa sürüklemem gerekiyor onu yukarıya çekebilir miyim?

Oyun performansı açısından sorduğunuzu varsayıyorum. İki monitörü de aynı anda kullandığınızda çok az bir performans kaybı oluyor. Takıntılı biri değilseniz bu kaybı farketmeme olasılığınız yüksek. Biraz da bir monitörde oyun oynarken diğer monitörde ne yaptığınıza bağlı.

Oyun performansı açısından sorduğunuzu varsayıyorum. İki monitörü de aynı anda kullandığınızda çok az bir performans kaybı oluyor. Takıntılı biri değilseniz bu kaybı fark etmeme olasılığınız yüksek. Biraz da bir monitörde oyun oynarken diğer monitörde ne yaptığınıza bağlı.

Discord açık kalacak ve youtube falan olur heralde çok fazla olmaz. 165Hz ilk defa kullanıyorum. Ondan önce 60Hz Full HD vardı 1280x1024 yapınca 75Hz oluyordu ve ekran kartı R7 240 idi
Performans düşmesi olmaz. Görüntü ayarlarından monitör konumunu sağa, sola, yukarı veya aşağı çekebilirsiniz.

Denetim Masası'ndan mı?

Discord açık kalacak ve youtube falan olur heralde çok fazla olmaz. 165Hz ilk defa kullanıyorum. Ondan önce 60Hz Full HD vardı 1280x1024 yapınca 75Hz oluyordu ve ekran kartı R7 240 idi

Denetim Masası'ndan mı?
Evet bir başka yolu ise masaüstüne sağ klik yapıp "Görüntü ayarları" bölümünden. Orada monitörleri ayarlayabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı