Çift Monitörde 2. Ekrana Görüntü Gelmiyor

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Ekran kartımda 1 HDMI 2 Display çıkışı var. HDMI ana monitöre bağlı. Display porttan 1 tanesi 2. ekrana bağlı. Ancak 2. ekrandan görüntü alamıyorum. PC açılırken BIOS kısmı 2. ekranda geliyor. Daha sonra görüntü ana ekrana dönüyor ve 2. ekrana bir daha görüntü gelmiyor. Sadece asıl monitörü displaye bağlıyorum yine aynısı oluyor. BIOS kısmına kadar görüntü var sonra "HDM no signal" diyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Başka bir kablo ile 2. monitörünüzü bağlamayı deneyin.
HDMI 2. monitöre takın Display Portu 1. monitöre takın.
Bilgisayar açık iken windows monitör ayarlarına girin ve monitörü o ayarlar kısmındayken yapılandırın.

Başka bir kablo ile 2. monitörünüzü bağlamayı deneyin.
HDMI 2. monitöre takın Display Portu 1. monitöre takın.
Bilgisayar açık iken windows monitör ayarlarına girin ve monitörü o ayarlar kısmındayken yapılandırın.
İşe yaramıyor. Ek bilgi paylaşayım. Display ile direk asıl monitöre bağladığımda yine aynı şey oluyor. BIOS ekranı geliyor hatta BIOS'a girebiliyorum ancak sonrasında görüntü yok. Bu arada Kablonun ekran kartına giren kısmı display monitöre giren kısmı HDMI.
Ekran kartı Display 1.4 diyor. Acaba kablo 1.4 ile uyumlu mu değil?
Ek Bilgiler:
BIOS güncel.
Ekran kartı Deriver'ı güncel.
Displayport'u HDMI'a çeviren aparat aldım ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:
İşe yaramıyor. Ek bilgi paylaşayım. Display ile direk asıl monitöre bağladığımda yine aynı şey oluyor. BIOS ekranı geliyor hatta BIOS'a girebiliyorum ancak sonrasında görüntü yok. Bu arada Kablonun ekran kartına giren kısmı display monitöre giren kısmı HDMI.
Ek Bilgiler:
BIOS güncel.
hocam merhaba konuyu hortlanmak gibi olmasın ama bende display port to hdmi kablom var ama kablo normalde görüntü verirken yeni aldığım ekran kartında vermiyor ? siz sorunu nasıl çözdünüz anlatabilir misiniz iyi günler
Ek Bilgiler:
BIOS güncel.
hocam bekliyorum

Son düzenleme:
Aynı sorun bende ekran kartını güncelledikten sonra yaşandı, ancak sorunu görüntü ayarlarından birden çok ekran ayar sekmesinden eski haline getirerek çözebildim. Umarım yardımcı olur.

Arkadaşımın laptopunun ekranı kırık 2.ekran taktık ama güncelleme bir şey yaptı ekran gelmedi.

Ekran dün vardı bugün yok (Windows+p) yaptığımda uzat yerine yenile yaparsam geliyor uzat yaparsam ekran gelmiyor nasıl düzeltirim bunu sürüm güncelleştirdim kablo değiştirdim olmuyor.

Benimde 2. ekranlar sorunlarım var. Çalışır haldeyken pc kapatıp ertesi gün açtığımda 2. ekran no signal diyor. daha sonra 2. ekranın tüm elektriğini kesip 10 15 saniye bekleyip bilgisayarı yeniden başlatırsam monitörü görüyor. Bazen de 2. monitörü bir süre kullanmazsam yine no signal yazısı geliyor.

Geri
Yukarı