Çift slot RAM takınca PC reset atıyor

necatiyakskl

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Benim 3 senelik bir PC'm var ve 3 sene boyunca RAM'lerimler ilgili sıkıntıyı bulmaya çalışıyordum. İşte güç kaynağından tutun da RAM'lerin uyumsuzluklarına kadar her şeyini çözmeye çalıştım. İlk olarak 8 GB 2400 MHz RAM kullandıktan sonra yanına 8 GB 3000 MHz RAM taktım, anakartım da 2400 destekliyor, ben bunu sonradan öğrendim ve en sonun iki adet Dual RAM aldım. İkisi de aynı 8x8 2400 MHz fakat halen PC YouTube'da ve oyunlara giriş yaptığımda reset atıyor. RAM slotlarını teker teker kontrol ettim, RAM'leri tek tek taktım denedim, hiçbir sıkıntı yok stabil çalışıyor fakat çift slot kullandığımda ise PC reset atıyor. BIOS'u da reset attığında pili çıkarıp reset atıyorum fakat yine de arada sırada çift slot iken reset atıyor. Buna bir çözüm var mıdır sevgili Technopat ailesi?

Merhabalar arkadaşlar. Benim 3 senelik bir PC'm var ve 3 sene boyunca RAM'lerimler ilgili sıkıntıyı bulmaya çalışıyordum. İşte güç kaynağından tutun da RAM'lerin uyumsuzluklarına kadar her şeyini çözmeye çalıştım. İlk olarak 8 GB 2400 MHz RAM kullandıktan sonra yanına 8 GB 3000 MHz RAM taktım, anakartım da 2400 destekliyor, ben bunu sonradan öğrendim ve en sonun iki adet Dual RAM aldım. İkisi de aynı 8x8 2400 MHz fakat halen PC YouTube'da ve oyunlara giriş yaptığımda reset atıyor. RAM slotlarını teker teker kontrol ettim, RAM'leri tek tek taktım denedim, hiçbir sıkıntı yok stabil çalışıyor fakat çift slot kullandığım da ise PC reset atıyor. BIOS'u da reset attığında pili çıkarıp reset atıyorum fakat yine de arada sırada çift slot iken reset atıyor. Buna bir çözüm var mıdır sevgili Technopat ailesi?

Hocam 2'li kit aldınız mı? Yoksa aynı model ancak ayrı ayrı mı aldınız? Bunlar önemli. Aynı marka, aynı model bile olsa seri numaraları ve üretim tarihleri farklı olduğundan sorun çıkarabiliyor. 2'li kit bile alsanız bazen üretim tarihlerinden sorun çıkıyor. Eğer bunlardan hiçbiri ise o zaman anakart da bir sorun var demektir.

Kaç adet RAM yuvanız var anakartta?
iki adet yuva var.
Hocam 2'li kit aldınız mı? Yoksa aynı model ancak ayrı ayrı mı aldınız? Bunlar önemli. Aynı marka, aynı model bile olsa seri numaraları ve üretim tarihleri farklı olduğundan sorun çıkarabiliyor. 2'li kit bile alsanız bazen üretim tarihlerinden sorun çıkıyor. Eğer bunlardan hiçbiri ise o zaman anakart da bir sorun var demektir.
İlk RAM'lerden sonra kit RAM aldım 1-2 ay sıkıntı yaratmadı ama şimdi yine aynı sorun ve bir de benim anakartımın CPU fan soket kısmı yandı şu anda cha fan soketi kullanıyorum ondan dolayı olabilir mi?
2400MHz destekli ise 3000MHz uyumsuz olur onu 2400MHz ile değiştir. İki farklı RAM var kit değil.
Hocam daha sonra zaten 2400 MHz kit RAM aldım ama yine aynı sorun.

Hocam, sizin probleminiz büyük ihtimalle anakarttan. Kit RAM'ler kolay uyumsuzluk yapmaz.

Hocam, sizin probleminiz büyük ihtimalle anakarttan. Kit RAM'ler kolay uyumsuzluk yapmaz

Anakartı servise ver sıkıntılı çıkmış. Garanti yoksa ondan kurt

Anakartı servise ver sıkıntılı çıkmış. Garanti yoksa ondan kurtul.
Anakartı tamire vereceğim şu anlık idare ederim daha sonra yeni nesil toplayacağım teşekkürler.
Hocam, sizin probleminiz büyük ihtimalle anakarttan. Kit RAM'ler kolay uyumsuzluk yapmaz.
Anakartı tamire vereceğim şu anlık idare ederim daha sonra yeni nesil toplayacağım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı