Çifte ekran kartı kullanıp sırayla kullanmak

Ucankuşsavar

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Benzer konulara baktım ama onlar iki ekran kartını birleştirip güç artırmaya yönelik soru sormuşlar.
Benim sorum biraz farklı;
Yeni bir ekran kartı almak istiyorum RX 6600 XT ve eski kartım GTX 970, bu ikisini sırayla aktif etmek istiyorum.
Günde 10 12 saat bilgisayar başında çalışıyorum programlar vs derken üzerine kartın gereksiz yere yük biniyor.
Çalışırken GTX 970'i kullanmak oyun oynarken yeni kartı devreye sokmak istiyorum. Bu mümkün müdür?
Tak çıkar dert olur olmaz.
Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni monitöre her iki karttan da kablo tak, monitör arayüzünden portlar arasında geçiş yap. Boylelikle istediğin kartı kullanabilirsin.

Ayni monitöre her iki karttan da kablo tak, monitör arayüzünden portlar arasında geçiş yap. Boylelikle istediğin kartı kullanabilirsin.
Monitörde hangisi çalışıyorsa o kart mı aktif oluyor. Mevcut kartım rtx 3060 yedek baya alt klasman bir kart olacak. Bu durumda power sıkıntı yaşar mı yani 650 lik powere ek yük biner mi 2 kart olunca felan.

Monitörde hangisi çalışıyorsa o kart mı aktif oluyor. Mevcut kartım rtx 3060 yedek baya alt klasman bir kart olacak. Bu durumda power sıkıntı yaşar mı yani 650 lik powere ek yük biner mi 2 kart olunca felan.
Evet altta çalışır ve hiç kullanilmadigi anda bile bosta olarak en dipte 10-20w kadar güç çeker. Ama aygıt yöneticinden devre disi birakarak bu problemi çözersin.

Kartın üzerine gereksiz bir yük binmiyor. Kullanmak için aldığınız donanımı pamuklara sarmaya gerek yok.

Herhangi bir mantığı yok söylediğinizin.
mevcut bir kartım var bu sebebpten bozuldu.günde 10 saat açık kafe bilgisayarı gibi.
pamuklara sarmalık bir durum yok her 3 ayda bir ekran kartı eskitemem ona göre plan yapıyorum .
Demek ki bilmeden yorum yapmamak gerek
@JoeBlackk sağolsun bilgilendirici bir yanıt vermiş

Mevcut bir kartım var bu sebebpten bozuldu. Günde 10 saat açık kafe bilgisayarı gibi.
Pamuklara sarmalık bir durum yok her 3 ayda bir ekran kartı eskitemem ona göre plan yapıyorum.
Demek ki bilmeden yorum yapmamak gerek
@JoeBlackk sağ olsun bilgilendirici bir yanıt vermiş

Ekran kartı düşündüğünüz gibi eskimiyor. Yıllar boyu madencilikte kullanılan kartlar bile sorunsuz olarak çalışıyor.

Stok değerlerde kullandığınız sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yapmaya çalıştığınız saçma.

Ekran kartı düşündüğünüz gibi eskimiyor. Yıllar boyu madencilikte kullanılan kartlar bile sorunsuz olarak çalışıyor.

Stok değerlerde kullandığınız sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yapmaya çalıştığınız saçma.
Senin de hayatında yaptığın saçma bir çok şey olabilir, bu kadar niye takılıyorsun ki. Bırak insanlar rahat ettikleri şeyleri yapmaya devam etsinler. Bu arada sen bildiğin bir şey varsa anlat, tercihlerini dayatmaktan daha faydalı olur kesinlikle.

Senin de hayatında yaptığın saçma birçok şey olabilir, bu kadar niye takılıyorsun ki. Bırak insanlar rahat ettikleri şeyleri yapmaya devam etsinler. Bu arada sen bildiğin bir şey varsa anlat, tercihlerini dayatmaktan daha faydalı olur kesinlikle.

Burası bir teknoloji forumu. Kimsenin tercihlerini dayatmaya çalıştığı yok. Yazılanlar sadece konu sahibi ve cevaplayan arasında geçmiyor.

Konuda yanlış bir bilgi verilmesine karşılık olarak doğruların yazılmasının dayatma olduğunu düşünmeniz ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı