Cihaz kargoda parçalanmış

Makaleler
4
Yer
Mersin
Inform marka UPS'yi MNG kargoyla Inform Elektronik teknik servisine gönderdim. Cihazı bana geldiği gibi orijinal şekliyle kutuya koydum ve kutu etrafına herhangi bir koruma yapmadım. Taşıma sırasında nasıl oluyorsa kutuya herhangi bir zarar gelmemiş ama cihaz paramparça olmuş. Servisten arayıp bildirim yaptılar bu şekilde teslim alamayız, geri göndereceğiz diye. Konu hakkında MNG ile görüşmeniz lazım ama kutuda herhangi bir hasar olmadığından pek de bir sonuç alınamaz dediler. 2300 lira vermiştim ve ellerim titriyor sinirden. Ne yapabilirim?

Aynısı sürat kargoda başıma geldi, tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekecek ama bir şey çıkmıyor hakem heyeti onları haklı buluyor her seferinde.

@Serhat Öndeş düşünüyorum da aklıma gelen bir şey de yok. Kutu sağlam ama içi hasarlı nasıl oluyor anlamıyorum.

Hocam, Paketin üstüne ağır malzeme katıyorlar genelde öyle oluyor, mesela horoz lojistiğe müşteri isteği üzerine dolap kapağı gönderdik, kargo sapa salam ama içini açan müşteriye kapakların ortadan iki ayrılmış şekilde gelmişti.

@Serhat Öndeş düşünüyorum da aklıma gelen bir şey de yok. Kutu sağlam ama içi hasarlı nasıl oluyor anlamıyorum.
Taşıma sırasında araçtan araçlara ve şubelere aktarımda kutular atılıp tutulabiliyor. Bazılarıda atılıyor ama tutulmuyor. Elektronik cihazlarda sorumluluk reddi diye birşey imzalatıyorlar diye biliyorum zaten. Birşey çıkacağını sanmıyorum.

Varış şubesiyle görüştüm. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok ama akşam kargo şubeye döndüğünde hasar tutanağı yazarız, siz de websitesinden talep oluşturup durumu izah edin dedi. Eposta attım bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Zararı karşılasalar bile cihaz şu an 4000 lira ve yine bana giren girmiş oluyor.

Bugün de Sürat Kargo ile kasa gelecekti 😂 Arkadaşlar Adana aktarma yerine Antep'e götürmüşler. Şimdi Adana'ya geliyor yarın da teslim alacağım inşallah 😁

Son düzenleme:
Varış şubesiyle görüştüm. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok ama akşam kargo şubeye döndüğünde hasar tutanağı yazarız, siz de websitesinden talep oluşturup durumu izah edin dedi. Eposta attım bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Zararı karşılasalar bile cihaz şu an 4000 lira ve yine bana giren girmiş oluyor.

Bugün de Sürat Kargo ile kasa gelecekti 😂 Arkadaşlar Adana aktarma yerine Antep'e götürmüşler. Şimdi Adana'ya geliyor yarın da teslim alacağım inşallah 😁
Videoya alın hocam sürat kargo kadar üç kağıtçı firma yok. Yanlış aktarma olayını genelde bir şeyleri kırdıkları zaman yapıyorlar.

Sapa sağlam verdiğim kutunun sağı solu ezik yırtık içinde. Yan taraftan kutuyu delecek ne darbe aldıysa cihazın kasasına vurmuş ve alt kısımı kırmış (yapıştırıcıyla yapıştırdım artık). Trafoyu tutan ayaklar kırılmış, trafoyu ayaklara sabitleyen vidalardan ikisi bir miktar yamulmuş nasıl olduysa artık 😂 Allah'tan cihaz çalışıyor da o içimi rahatlattı.

IMG_20240126_135901.jpg
IMG_20240126_135918.jpg
IMG_20240126_135924.jpg
IMG_20240126_140000.jpg
IMG_20240126_140042.jpg
IMG_20240126_155149.jpg
IMG_20240126_155241.jpg
IMG_20240127_162714.jpg

Sapa sağlam verdiğim kutunun sağı solu ezik yırtık içinde. Yan taraftan kutuyu delecek ne darbe aldıysa cihazın kasasına vurmuş ve alt kısımı kırmış (yapıştırıcıyla yapıştırdım artık). Trafoyu tutan ayaklar kırılmış, trafoyu ayaklara sabitleyen vidalardan ikisi bir miktar yamulmuş nasıl olduysa artık 😂 Allah'tan cihaz çalışıyor da o içimi rahatlattı.

Eki Görüntüle 2098956Eki Görüntüle 2098957Eki Görüntüle 2098958Eki Görüntüle 2098959Eki Görüntüle 2098960Eki Görüntüle 2098961Eki Görüntüle 2098962Eki Görüntüle 2098963
Şimdi bir şey derdim de sebepsiz yere ceza almak istemiyorum. Kutunun içinden geçmişler.

Eki Görüntüle 2098956Eki Görüntüle 2098957Eki Görüntüle 2098958Eki Görüntüle 2098959Eki Görüntüle 2098960Eki Görüntüle 2098961Eki Görüntüle 2098962Eki Görüntüle 2098963

Kutunun sağlam yeri var mı diye baktım şakasız.
Ben olsam direk THH bildiririm kargonun halini.

Yeni konular

Geri
Yukarı