Çıkar dünyası

En azından ne elde edeceğini bilen birisi, başkası tarafından sürüklenmeye razı olur.

Muhtemelen bencilliği körükleyen argümanlardan kurtulmak için ilk önce ırkçılık gibi kavramlardan kurtulmak gerekir.

Ne elde edebileceğini bilen birisi, başkası tarafından sürüklenmeye razı ise; o zaten gönüllü köledir.

Ayrıca ırkçılıktan, bu konu altında ya da herhangi bir mesajımda bahsettiğimi düşünmüyorum. Bu ifadeniz ile bu konunun bağlantısı pek de yok gibi.

Ayrımlarla savaşmaktansa, ortaklarla inşaya çabalasak; belki bir çözüm bulunur. Romantiklikle itham edilebilirim de sonuçta hayatı güzelleştiren, sevgi değil mi?
Bunlar normal insanlar için saçma gelir, bunu biliyorum çünkü Afrika kıtasında sömürge alınmayan çok az ülke kaldı(belki de kalmamıştır).
Aşk bana sorarsanız saçma ve sevginin bir alt dalı, aşık olursunuz çünkü hayat böyle devam eder, döllenme olur ve sen, ben oluşuruz. Sonucunda Dünya'ya bırakılan iyi veya kötü birer primat olur, bu bazen İstanbul'u genç yaşlarında fetih eder bazen Tiktok'ta 1 milyon takipçiye ulaşır, neyse konu dağıldı.

Hayat sevgi sayesinde güzelleşir ama diktatörler asla insanlıktan nasibini almaz.

Bunlar normal insanlar için saçma gelir, bunu biliyorum çünkü Afrika kıtasında sömürge alınmayan çok az ülke kaldı(belki de kalmamıştır).
Aşk bana sorarsanız saçma ve sevginin bir alt dalı, aşık olursunuz çünkü hayat böyle devam eder, döllenme olur ve sen, ben oluşuruz. Sonucunda Dünya'ya bırakılan iyi veya kötü birer primat olur, bu bazen İstanbul'u genç yaşlarında fetih eder bazen Tiktok'ta 1 milyon takipçiye ulaşır, neyse konu dağıldı.

Hayat sevgi sayesinde güzelleşir ama diktatörler asla insanlıktan nasibini almaz.

Bilgi anahtardır ve her ne kadar bir şeye yatkın olsan da iletişimin anahtarı da tarafsızlıktadır. Sömürmek, bilmeyenlerin ya da bilmeyi tercih etmeyenlerin eylemidir. O, kendini kendince bilir.

Bilgi anahtardır ve her ne kadar bir şeye yatkın olsan da iletişimin anahtarı da tarafsızlıktadır. Sömürmek, bilmeyenlerin ya da bilmeyi tercih etmeyenlerin eylemidir. O, kendini kendince bilir.
Mantıklı fakat bazı insanların bu durumda idam edilmesi lazım, çünkü edilmezse sonuca ulaşamayız. Tarafsız kalabilmemiz için çıkar gözcülerinin öldürülmesi/kapatılıp salıverilmemesi gerek, ayrıca unutmayın bu olursa kötü tekrar biz oluruz(bir insanın canını almak/ esir almaktan).

Yâni insanın Dünya'daki varlığı çok saçma, şimdi hiçbir insan olmasaydı Dünya doğadaki canlılara hizmet verecekti, insanlar doğayı katletemeyecekti.
Neyse hocam bu kadar beyin fırtınası benim için yeterli, iyi geceler veya günaydın.

Mantıklı fakat bazı insanların bu durumda idam edilmesi lazım, çünkü edilmezse sonuca ulaşamayız. Tarafsız kalabilmemiz için çıkar gözcülerinin öldürülmesi/kapatılıp salıverilmemesi gerek, ayrıca unutmayın bu olursa kötü tekrar biz oluruz(bir insanın canını almak/ esir almaktan).

Öncemizde uygulanan ve sonuca dair tesirden çok, probleme sebep bir eylemi örnek gösteriyorsunuz. Burada da başka yollar bulunabilir sanırım. Yargılayıp, asabilecek kudret; başka çözümlere de olanak sunabilecek güce sahiptir. Dökülen kandan ya da şerden, hayır doğmaz. Tarihte de pek ya da hiç örneği yok, dönüp dolaşıp ayağına takılan da çok.

Yâni insanın Dünya'daki varlığı çok saçma, şimdi hiçbir insan olmasaydı Dünya doğadaki canlılara hizmet verecekti, insanlar doğayı katletemeyecekti.

İnsan, en büyük eşek arısıdır. İnsan olmasaydı, çeri domates var olmayacaktı. Bizim de bir görevimiz mevcut.

Neyse hocam bu kadar beyin fırtınası benim için yeterli, iyi geceler veya günaydın.

Teşekkürler ve günleriniz aydın olsun.

Tüm ilişkiler çıkar ilişkisidir bana göre. Bunun genel kanının aksine kötü bir şey olarak değerlendirmemesi gerekiyor. Burada çıkar sadece maddi veya menfaat olmak zorunda değil, şöyle düşünmek lazım biri ile arkadaş olduğunuzda ondan size arkadaşlık yapmasını beklersiniz yeri geldiğinde sizi dinlemesi size destek olmasını istersiniz, siz de onun için aynısını yaparsınız. Veya ailenizde anne babanızdan size ebeveynlik yapmalarını beklersiniz, kardeşlerinizden de aynı şekilde.
Yani tüm ikili ilişkiler birer çıkar üzerine kuruludur, kimse kimseyi sadece var olduğu için sevip kabul etmiyor. Yeri geldiğinde kendisine annelik yapmayan kişiyi bile annesi olarak görmeyebiliyor insanlar veya hayırsız gördükleri evlatlarıyla görüşmek istemeyebiliyor ebeveynleri. Bu dünyada tabii ki her şeyin bir karşılığı var kimse kimseye karşılıksız sevgi vermez.

Geri
Yukarı