Çikolata bağımlılığı

Amaç şekeri azaltmaksa günde bir orta boy muz yiyerek bunu yerine getiremezsiniz. 20 gram çikolatada ortalama 10 gram şeker bulunurken orta boy bir muz 14 gram şeker ve 6 gram nişasta içeriyor. Ben bahsettiğiniz kadar çikolata bağımlısı olduğunuzu düşünmüyorum. Dediğim gibi, haftada bir veya günde ufak bir parça bitter yemeyi tercih edebilirsiniz.

Günde 1 küçük bar çikolatadan çok fazla bir şey olmaz korkma. Yalnız glikoz şurubu kullananlardan alma, gerçek şeker kullanan çikolatalardan ye. Hem gerçek çikolata yemiş olursun hem de zararı şuruplu olana göre çok daha az olur.

Eğer vücut geliştirme yarışmalarına katılma ya da en üst düzey kulüplerde oynama hayalin yoksa bu kadar kasmana gerek yok. Hayranlıkla baktığın futbolcuların çoğunun yaptığı kaçamakları bilsen şaşırırsın. Çikolata yiyorsan yapacağın koşu miktarını biraz artır ya da fazladan 1 saat tempolu yürüyüş yap, şekeri yağa dönüştürmeden alacağın kalorinin çoğunu yakmış olursun. Spor yaparken çok daha fazlasını yiyordum ama fiziksel olarak aktif olduğum için göze çarpan bir gerilemeye neden olmuyordu.

Günde 1 küçük bar çikolatadan çok fazla bir şey olmaz korkma. Yalnız glikoz şurubu kullananlardan alma, gerçek şeker kullanan çikolatalardan ye. Hem gerçek çikolata yemiş olursun hem de zararı şuruplu olana göre çok daha az olur.

Eğer vücut geliştirme yarışmalarına katılma ya da en üst düzey kulüplerde oynama hayalin yoksa bu kadar kasmana gerek yok. Hayranlıkla baktığın futbolcuların çoğunun yaptığı kaçamakları bilsen şaşırırsın. Çikolata yiyorsan yapacağın koşu miktarını biraz artır ya da fazladan 1 saat tempolu yürüyüş yap, şekeri yağa dönüştürmeden alacağın kalorinin çoğunu yakmış olursun. Spor yaparken çok daha fazlasını yiyordum ama fiziksel olarak aktif olduğum için göze çarpan bir gerilemeye neden olmuyordu.
Üst düzey için yaşım çok küçük zaten. Tek isteğim fit ve dengeli bir vücut. Teşekkür ederim. Bisiklete biniyorum alet olan onunla yakarım yediğimi o zaman.

Hocam bende de Kola bağımlılığı var 1.5 Aydır ağzıma 330 ML kola bile sürmedim nasıl başardım bilmiyorum.
Konuya gelirsek, Haftada 1-2 çikolata yersen pek zarar olacağını zannetmem.

Şekerle ilgili sorunu olan varsa BİM'de satılan şekersiz çikolata alabilir en azından daha az zararlı bir çikolata yemiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı