Aşırı çikolata ve gofret bağımlılığı

Arkadaşlar 3 4 senedir depresyondayım, çikolata ve gofret bana iyi geliyor lakin her gün 30 TL harcıyorum bu da aylık 930 TL gibi bir rakama geliyor ve maddi açıda beni bitiriyor. Çikolata bitince eski halime geri dönüyorum. Ne yapabilirim arkadaşlar? Nasıl bırakabilirim? Oyun bağımlılığını bile depresyonda yendim ama bu çikolata işi bana zor geliyor.

Ne kadar sağlıksız da olsa şeker içermeyen yapay toz tatlandırıcılar oluyor az az deneyebilirsin. Meyan kökü gibi tatlımsı tadı olan bitkiler kullanabilirsin. Meyve yiyebilirsin.

Kaliteli çikolata yersen sorunun çözülür. Hem kaliteli çikolata yediğinde o dandik market ürünlerini bir daha ağzına sürmek istemeyeceksin, hem de pahalı oldukları için istesen de çok fazla alamayacaksın.

Benim favorim karışık pralinlerdir, ne kadar şanslısın ki artık Türkiye'de de şubeleri var. Eskiden hep Belçika'dan tanıdıklarımıza getirtmek zorunda kalırdık, çok zor günlerdi.

Arkadaşlar 3 4 senedir depresyondayım, çikolata ve gofret bana iyi geliyor lakin her gün 30 TL harcıyorum bu da aylık 930 TL gibi bir rakama geliyor ve maddi açıda beni bitiriyor. Çikolata bitince eski halime geri dönüyorum. Ne yapabilirim arkadaşlar? Nasıl bırakabilirim? Oyun bağımlılığını bile depresyonda yendim ama bu çikolata işi bana zor geliyor.

Günde 2 adet yiyorsan bunu 1'e düşür ya da ne kadar yiyorsan 1 tane eksilt. Kademe kademe bırakırsan daha rahat olur.

Geri
Yukarı