Çıktıktan 2 yıl sonra Steam Deck, 14.000'den fazla oyunla uyumlu hâle geldi

Makaleler
2
Yer
Ankara
SteamDB'ye göre 4607 oyun Valve tarafından onaylanmış durumdayken 9416 oyun da oynanabilir durumda gözüküyor. Yani bu sayı sadece Steam'deki verilere göre geçerli. Emülatörler, Windows kurup Game Pass vs. kullanmak derken Steam Deck çok daha fazla oyunla uyumlu hâlde sayılır.

Kaynak:

İşin özü uyumlu, çalıştırabildiği oyundan çok oynattığı süre benim için daha önemli şahsen ağır oyunlar oynamıyorum, taraftarımı değilim bu kişisel tercihim, 3.5 saat ve üzeri oynattığı oyunları tutuyorum cihazımda. Şarjda oynamıyorum. Dolduruyorum oynuyorum bitince takıp bırakıyorum.

@Batwo kesinlikle. Zaten hiçbir handheld ağır oyun oynatmaya uygun değil şu anda. Oynayacağın en ağır oyun Yakuza, Baldur's Gate 3 falan olur yani. ROG Ally ağır oyun oynatıyor da ne oluyor? Şarjı 50dk anca gidiyor. Legion GO fiyatı belli zaten. LCD model Deck benim için hala en alınabilir handheld. OLED modeli ise bizim Türkler sağolsun çok uçuk fiyatlarda.

@Batwo kesinlikle. Zaten hiçbir handheld ağır oyun oynatmaya uygun değil şu anda. Oynayacağın en ağır oyun Yakuza, Baldur's Gate 3 falan olur yani. ROG Ally ağır oyun oynatıyor da ne oluyor? Şarjı 50dk anca gidiyor. Legion GO fiyatı belli zaten. LCD model Deck benim için hala en alınabilir handheld. OLED modeli ise bizim Türkler sağolsun çok uçuk fiyatlarda.
Aynen haklısın ağır olarakta test ettiklerim dark souls remasterad yağ gibi 60 fps oynatıyor saat olarakta 3 saat falan tahmini gösteriyordu tutuyorum, onun harici indie yapımlardayım, mad max oynuyordum oda 3 saatin altında diye sildim, dediğin gibi 50 dk oyun oynamak için bu cihazları kullanmanın mantığı yok diye düşünüyorum, stardew valley mesela 6 7 saat götürüyor. Dive the diver 3 3.5 saat götürüyor, böyle el konsolunda zaten cyberpunk keyif almam, daha büyük yapımlar keyif vermez ekranda ufak çünkü o tarz yapımlar için. LCD modelimden memnunum 512 gb hayli hayli yetiyor harici 128 lik var onada diablo II Ressurected kurdum mis gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı