CİMER şikayeti Emniyet Genel Müdürlüğüne sevk edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Erdoğan LGBT'lilere hakaret ediyorsa onun dini de benim umurumda olmaz dostum. Ha diyorsanız ben katılmıyorum ceza almayacak peşine düşmeyin." Sizin cümleniz bu gökten inmedi bu cümle. Birisi tck atana kadar da bu görüşü savunmuşsunuz. Ayrıca yazdıklarımın hepsi size değil genel olarak bu tarz görüşleri benimseyen diğer cevaplara da cevap olarak yazdım. Kimse kimsenin değerlerine hakaret edemez. Dini görüşü veya ırkı ne olursa olsun bu değişmez. Rahatsız oluyorsanız o ortamdan çıkarsınız veya o kişileri hayatınızdan çıkartırsınız.
Artık savunmuyorum.

Degil yasalara gore sadece Atatürk'e sovmek suc.
Evet Atatürk'ü koruma kanunu var. Atatürk'de bu toplumdaki insanların genel bir değeridir. Bu yüzden dine hakaret nasıl suç ise Atatürk'e hakaret de suçtur.
Artık savunmuyorum.
Görüşünüzün değiştiğine sizin adınıza sevindim.

25 milyon vatandaşı PKK'lı ilan edenlere neden bir şey olmuyor?

Konuyu tamamen farklı ele alayım. Şimdi diyelim ki birisi bir hırsızlık yaptı. Biriside bir insanı darp etti. Özünde ikisi de suçtur ve cezalandırılması gerekir değil mi? Peki diyelim ki biz darp edeni cezalandıramadık, hırsızlık yapanıdamı cezalandırmamamız gerekir tabii ki hayır. Darp edeni cezalandiramıyorsak adalet sistemimizin bu kısmını onarmamız lazım. Zamanında başörtüsü yasağı çıkaranlar gibi. Bu arada hiçbir siyasi görüşü olmayan bir insanım bunu da belirteyim. Hiçbir hukukçu'da size gelip Türkiye'nin adalet sistemi iyi demez, kötü ve farklı ülkelerden toplama bir adalet sistemimiz var. Önemli davaların 7~9 yıla kadar uzadığını var sayarsak. Bu konuda da Osmanlı hukukunu araştırmanızı öneririm Hukuk'da geriye gittiğimizin belgesi gibidir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı