CİMER şikayeti Emniyet Genel Müdürlüğüne sevk edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cahillik eskidende vardı ama hiç bu kadar cesur olmadı diye bir laf var. Bilginizin olmadığı konuda fikriniz de olmasın. Ülkenin çoğunluğunun Müslüman olduğu bir ülkede saygı duymuyor iseniz gidebilirsiniz. Tabii sizin gibi nitelik yoksunu kişilere vize verirlerse. Sizi de malum toplum gibi su hortumlarıyla döve döve ülkenize postalarlar. Hayatınızda tek bir adliye kapısını geçtim karakol kapısı bile görmemiş "çocukların" konuşması ancak bu kadar olur. En yakın meydana gidip rica ediyorum dini değerlere bağıra bağıra küfreder misin bakalım bir ne oluyor önce seni temiz bir sopalarlar şanslı olur da sağ çıkarsan, sonra da hakkında hukuki süreç başlar. Aileniz bu yazdıklarınızı görse yüzünüze tükürür eminim, zamane gençliği işte her şeyi en iyi kendinin bildiğini zannediyor. Çok bilen, çok yanılır. Saygı elzemdir gençler bunu unutmayın.
Kimse dinlere saygı duymak zorunda değil. Herkes kişinin istediği dine inanabilme özgürlüğüne saygı duymak zorunda. O hakka saygı duymak zorundaysın. Dini değerlere hakareti zavalılık olarak görüyorum bu konu ayrı. Kimse kimsenin inandığı şeye küfür etmemeli kardeşim. Cumhurbaşkanı hariç kimsenin kimseyi ülkeden de kovma hakkı yoktur. Sopalarlarmış bu kadar erkek olmamak gerek küfür eden adam içeri girmez ama sopalayan içeri girer. Ceza infaz memuru olarak çalışırken yok bana küfür etti dövdüm yok beni aldattı bıçakladım diyerek giren çok kişi gördüm daha giriş koridorda ağlamaya başlıyorlardı. Burada şiddeti meşrulaştırmanın alemi yok.

TCK MADDE 216
4) HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE AŞAĞILAMA
MADDE 216 . (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Yani halihazırda kutsal kavramlara veya olmamasına karşı gerçek veya sanal hayatta hakaret, şekli türü yapılanması isteyerek ve bilerek olması durumunda cezaya tabi. Bugüne kadar en yüksek ceza 13 yıl. Diğer yandan başka inançlar veya inanmamazlığa karşı da bu kanun maddeleri koruyucu hüküm taşır.
Sana dine sövmek yasal demedim, ceza almayacak dedim ülke de onca suç varken.

Ayrıca dine küfürü de savunmuyorum, uzatılacak bir şey yok. O adam ceza almaz diyip geçerim.

Ben hukukçuyum, ama sen biliyorsun.

Ayrıca dine küfürü de savunmuyorum, uzatılacak bir şey yok. O adam ceza almaz deyip geçerim.

Yargıtay bu dediklerine sesli güler. İstiyorsan deneyelim? Twitter'da dini değerlere küfredip bana linkini atarmısın? Hakkında kovuşturma başlatayım, sende UYAP veya e-Devlet'den takibi sağla. Bakalım ne kadar ceza yiyorsun, deneyelim mi?

Ben hukukçuyum, ama sen biliyorsun.

Yargıtay bu dediklerine sesli güler. İstiyorsan deneyelim? Twitter'da dini değerlere küfredip bana linkini atarmısın? Hakkında kovuşturma başlatayım, sende UYAP veya e-Devlet'den takibi sağla. Bakalım ne kadar ceza yiyorsun, deneyelim mi?
Twitter'de her türlü yersin, Instagram daha zor. Hukukçu olmandan bir şey değiştirmez ben de 3 kişiyi bildirdim Discord'dan 1. yılı buldu hala bir şey değişmedi.

Twitter'de kullanmıyorum bu arada.

@fikiresaygı bak konuyu açana iyilik yap, dine küfür eden ceza alsın. Konuş şahıs ile?

Twitter'de her türlü yersin, Instagram daha zor. Hukukçu olmandan bir şey değiştirmez ben de 3 kişiyi bildirdim Discord'dan 1. yılı buldu hala bir şey değişmedi.

Twitter'de kullanmıyorum bu arada.

@fikiresaygı bak konuyu açana iyilik yap, dine küfür eden ceza alsın. Konuş şahıs ile?
Tamam ceza yemezsen, et ve bana at korkacak bir şeyin yoktur o halde. Sen orada liseye giden çocukların seni tehdid etmesiyle, savcılığa verilen suç duyurusunu bir mi tutuyorsun? İnstagram'da farketmez oradan da atabilirsin.

Tamam ceza yemezsen, et ve bana at korkacak bir şeyin yoktur o halde. Sen orada liseye giden çocukların seni tehdid etmesiyle, savcılığa verilen suç duyurusunu bir mi tutuyorsun? İnstagram'da farketmez oradan da atabilirsin.
Dayı konuyla alakam yok "yemezsen" diyip durma. Ben dine sövmeyi savunmuyorum sadece şahısın ceza alacağını düşünmüyorum. Fikire saygı duy ismin öyle değil mi :)

Dayı konuyla alakam yok "yemezsen" deyip durma. Ben dine sövmeyi savunmuyorum sadece şahısın ceza alacağını düşünmüyorum. Fikire saygı duy ismin öyle değil mi :)

Fikire saygı duyarım. Fakat ortada fikir olabilmesi için net olmayan bir şey olması gerekir, düşünmüyorum diye bir şey yok. Üstte attığım TCK kapsamında ceza alır. Bana göre ceza almaz diye bir durum yok. Ben ceza almasını doğru bulmuyorum ama ceza alır dersen bu bir fikirdir. Hakim karşısına gelince ben alacağımı düşünmüyorum hakim bey siz ne dersiniz mi desin? Her ne kadar CİMER'e şikayet önermesem de Emniyete yönlendirmesi yapılmış.

Fikire saygı duyarım. Fakat ortada fikir olabilmesi için net olmayan bir şey olması gerekir, düşünmüyorum diye bir şey yok. Üstte attığım TCK kapsamında ceza alır. Bana göre ceza almaz diye bir durum yok. Ben ceza almasını doğru bulmuyorum ama ceza alır dersen bu bir fikirdir. Hakim karşısına gelince ben alacağımı düşünmüyorum hakim bey siz ne dersiniz mi desin? Her ne kadar CİMER'e şikayet önermesem de Emniyete yönlendirmesi yapılmış.
Dayı hakim karşısına ben niye çıkayım? Adam hakim karşısına çıkınca ceza almaz demiyorum, direkten cimerden yazılana bakmazlar veya umursamazlar diyorum anlamıyor musun sen? Uzatma daha kardeşim ben o adamın attığı şikayete yanıt geleceğini düşünmüyorum. Başka soru var mı?

Varsa da sorma konu sahibine yaz.

TCK MADDE 216
4) HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE AŞAĞILAMA
MADDE 216 . (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Yani halihazırda kutsal kavramlara veya olmamasına karşı gerçek veya sanal hayatta hakaret, şekli türü yapılanması isteyerek ve bilerek olması durumunda cezaya tabi. Bugüne kadar en yüksek ceza 13 yıl. Diğer yandan başka inançlar veya inanmamazlığa karşı da bu kanun maddeleri koruyucu hüküm taşır.

25 milyon vatandaşı PKK'lı ilan edenlere neden bir şey olmuyor?

"Erdoğan LGBT'lilere hakaret ediyorsa onun dini de benim umurumda olmaz dostum. Ha diyorsanız ben katılmıyorum ceza almayacak peşine düşmeyin." Sizin cümleniz bu gökten inmedi bu cümle. Birisi tck atana kadar da bu görüşü savunmuşsunuz. Ayrıca yazdıklarımın hepsi size değil genel olarak bu tarz görüşleri benimseyen diğer cevaplara da cevap olarak yazdım. Kimse kimsenin değerlerine hakaret edemez. Dini görüşü veya ırkı ne olursa olsun bu değişmez. Rahatsız oluyorsanız o ortamdan çıkarsınız veya o kişileri hayatınızdan çıkartırsınız.

Dayı hakim karşısına ben niye çıkayım? Adam hakim karşısına çıkınca ceza almaz demiyorum, direkten CİMER'den yazılana bakmazlar veya umursamazlar diyorum anlamıyor musun sen? Uzatma daha kardeşim ben o adamın attığı şikayete yanıt geleceğini düşünmüyorum. Başka soru var mı?

Varsa da sorma konu sahibine yaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı