CİMER şikayeti Emniyet Genel Müdürlüğüne sevk edildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsteyen inanır isteyen inanmaz inanmayan bir kişi de saygı duymak zorunda değildir.
Bu ne saçma bir düşünce hocam kusura bakmayın da. E ben de sizin ananıza söveyim o zaman? Sonuçta saygı duymak zorunda değilim. Lütfen biraz mantıklı düşünelim. Belirli toplumsal kurallar vardır. Bir dinin kutsalına küfür etmemek de bu kurallardan birisidir.

Cevabım kötü gelebilir fakat bu ifade özgürlüğünden başka bir şey değil.
Allah'a, dine, kitaba, ailevi değerlere , Atatürk'e , Cumhuriyete sövmek düşünce özgürlüğü değildir eğer sen buna düşünce özgürlüğü diyorsan İsveç'e uçabilirsin burda yerin yok.

Şu küfür işi ne saçma ve acınası. Allah denilen bir yaratıcı olduğunu düşünüyorsan neden küfür edersin ki? Zaten ona inanıyorsan onu benimseten dini kitaplara inanıyorsun demektir. Dini kitaba inanıyorsan ona küfür etmenin yanlış olduğunu da bilirsin. Bir insan neden bile bile yanlış yapar ki?
Diğer yandan inanmıyorsan neden olmadığına inandığın şeye küfür edersin? Düşük zekalı insanların yaptığı şeyler.
Bu arada bu yasada halkın bir kesiminin inandığı dini değerlere küfür ceza sebebidir. Ama benim aklıma şöyle bir şey geliyor. Bir kesim derken kaç kişi? Ben ve 20 arkadaşım kendi kendimize din çıkarsak ve tanrımızı da uçan spagetti canavarı ilan etsek. Biri uçan spagetti canavarına küfür ederse bunu dini değerlere hakaretten şikayet edebilir miyiz? Küfür edilen şey bir şahıs olmadığı için hatta olup olmadığı bile belli olmadığı için hakimin ceza vereceğini düşünmüyorum. Yasalar canlı ve cansızların hakkını korumalıdır. Sanrıların hakkını koruma diye bir şey olamaz.

Allah'a, dine, kitaba, ailevi değerlere , Atatürk'e , Cumhuriyete sövmek düşünce özgürlüğü değildir eğer sen buna düşünce özgürlüğü diyorsan İsveç'e uçabilirsin burda yerin yok.
Sen mi karar veriyorsun buna?

Sen karar veriyorsan üzüldüm dediğin hiç bir şey gerçek olmayacak :(

Laiklik çok iyi gibi savunuluyor. Türkiye Cumhuriyetini kurmuş kurmamış. Bana göre dinim daha önemli. Zaten laik bir ülke olmasa bi Allah'a hakaret eden ileri zekalılar olur muydu sence?
Laflarına dikkat et. Laiklik maddesi Anayasada ilk 3 madde içersindedir. Kimse seni dinden çıkarmıyor ister git dinini yaşa ister ateist ol.

Neyse hocam dediğim gibi peşine düşmeyin boşa uğraşırsınız düştünüz diyelim sağlam avukat tuttu mu boş boşa kaybeder paranız gider. Böyle işlerle uğraşmayın hayatınıza bakın.

Göz ardı et tuşuna basma zamanı gelmiş, insanların dininiz hakkında ne belirttiği suç olmamalıdır. Ki zaten kendinizle çelişiyorsunuz Hristiyan şahıslara laf atarak.

Cahillik eskidende vardı ama hiç bu kadar cesur olmadı diye bir laf var. Bilginizin olmadığı konuda fikriniz de olmasın. Ülkenin çoğunluğunun Müslüman olduğu bir ülkede saygı duymuyor iseniz gidebilirsiniz. Tabii sizin gibi nitelik yoksunu kişilere vize verirlerse. Sizi de malum toplum gibi su hortumlarıyla döve döve ülkenize postalarlar. Hayatınızda tek bir adliye kapısını geçtim karakol kapısı bile görmemiş "çocukların" konuşması ancak bu kadar olur. En yakın meydana gidip rica ediyorum dini değerlere bağıra bağıra küfreder misin bakalım bir ne oluyor önce seni temiz bir sopalarlar şanslı olur da sağ çıkarsan, sonra da hakkında hukuki süreç başlar. Aileniz bu yazdıklarınızı görse yüzünüze tükürür eminim, zamane gençliği işte her şeyi en iyi kendinin bildiğini zannediyor. Çok bilen, çok yanılır. Saygı elzemdir gençler bunu unutmayın.

İfade özgürlüğüdür dostum.

Değildir. Sen benim kutsalıma sövemezsin sövdürtmem o kadar basit. Atatürk'e sövünce niye sesiniz çıkıyor o zaman? İfade özgürlüğü sonuçta. (Atatürk düşmanı değilim örnek olarak verdim.)

Cahillik eskidende vardı ama hiç bu kadar cesur olmadı diye bir laf var. Bilginizin olmadığı konuda fikriniz de olmasın. Ülkenin çoğunluğunun Müslüman olduğu bir ülkede saygı duymuyor iseniz gidebilirsiniz. Tabii sizin gibi nitelik yoksunu kişilere vize verirlerse. Sizi de malum toplum gibi su hortumlarıyla döve döve ülkenize postalarlar. Hayatınızda tek bir adliye kapısını geçtim karakol kapısı bile görmemiş "çocukların" konuşması ancak bu kadar olur. En yakın meydana gidip rica ediyorum dini değerlere bağıra bağıra küfreder misin bakalım bir ne oluyor önce seni temiz bir sopalarlar şanslı olur da sağ çıkarsan, sonra da hakkında hukuki süreç başlar. Aileniz bu yazdıklarınızı görse yüzünüze tükürür eminim, zamane gençliği işte her şeyi en iyi kendinin bildiğini zannediyor. Çok bilen, çok yanılır. Saygı elzemdir gençler bunu unutmayın.
Ailem yüzüme falan tükürmez, bu benim fikrim ve o adam hiç bir ceza almayacak. Benim fikrim devletin kurallarını değiştirmiyor gerilme bu kadar. Ayrıca dini değerlere küfür falan da etmeyeceğim dini değerler seçim öncesi ve sonu önemli olur. Kabullensen de kabullenmesen de artık hayatı banane oğlum sizden diyen dayı gibi yaşıyorum.

Ayrıca sana inat fikrimi savunuyorum, senin fikirlerin umurumda da olmayacak isminin hakkını versen fikire saygı duyardın yanlış olduğunu belirtirdin neymiş cahilmiş :D fikirin umurumda olmayacak saygılı olmadığın için.

TCK MADDE 216
4) HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE AŞAĞILAMA
MADDE 216 . (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Yani halihazırda kutsal kavramlara veya olmamasına karşı gerçek veya sanal hayatta hakaret, şekli türü yapılanması isteyerek ve bilerek olması durumunda cezaya tabi. Bugüne kadar en yüksek ceza 13 yıl. Diğer yandan başka inançlar veya inanmamazlığa karşı da bu kanun maddeleri koruyucu hüküm taşır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı