CİMER şikayeti nasıl geri alınabilir?

Okulu ve idareyi şikayet ettim devamsızlıktan bırakmayla tehdit ediliyoruz.
Süreçten bahsediyim. Cimer, hangi şehirde oturuyorsanız şikayetinizi oturduğunuz şehirdeki valiliğe gönderecek. Valilikte okula konuyla ilgili dilekçe yollayacak. Valilik, okulun konuyla ilgili doldurmuş olduğu dilekçeyi size gönderecek. Sizde duruma göre sürece devam edecekseniz. İsminiz gözükmez.

@424997
Hocam şikayetiniz görünmez ancak resmî olarak yapmaları gerekeni yapmıyorlar mı sanki?😅
Güvensizlik her şeye bedel.
Bana şikayet etmek için e devlet açtıran okula da bir şey demiyorum.
Gözükmemesini umuyorum.

Süreçten bahsediyim. Cimer, hangi şehirde oturuyorsanız şikayetinizi oturduğunuz şehirdeki valiliğe gönderecek. Valilikte okula konuyla ilgili dilekçe yollayacak. Valilik, okulun konuyla ilgili doldurmuş olduğu dilekçeyi size gönderecek. Sizde duruma göre sürece devam edecekseniz. İsminiz gözükmez.
Çözüm üreteceklerini zannetmiyorum ben yine de şansımı denedim.
Pahalıya patlamaması tek isteğim.

Üstüne beden dersinde bile ders çalışmamız için tolerans gösterilmiyor .
Böyle bir durumda ismim gözükür mü?
Eğer şikayetinizi çekmek isterseniz "xxx numaralı şikayetimi geri çekmek istiyorum" yazabilirsiniz.

Önerim, sizi tehdit ettiklerini de şikayet etmeniz. Ortada tehdit durumu varsa bunu da CİMER'e şikayet edin. Adınızı bulduklarını, tehdit ettiklerini yazın. Mümkünse ses kaydı veya yazılı bir metin alın ve şikayette bulunun. Bu durumda MEB ve CİMER devreye girecek, araştırılacak ve kişilere gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Çözüm üreteceklerini zannetmiyorum ben yine de şansımı denedim.
Pahalıya patlamaması tek isteğim.
Cimer bu konularla gerçekten ilgileniyor hocam. 25 Kasım'da okulumuz disiplin yönetmeliğine uymadığı için Cimer'e şikayet etmiştim ve dün bu şikayetimin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gittiğini öğrendim. Her zaman hakkınızı arayın hocam.

Hocam şikayetlerinizden dolayı okulunuza veya idareye bir şey olacağını sanmıyorum. Ortada herhangi şikayet edilecek bir durum yok. Ayrıca durduk yere sizi devamsızlıktan bırakmayla tehdit edemezler. Devamsızlığınız sınırı geçtiyse sınıfta kalırsınız ancak idare inisiyatif kullanarak devamsızlığınızı silebilir. İdarenin inisiyatif kullanıp, kullanmaması da sizin şikayet edebileceğiniz durum değil. Hatta idare sizin devamsızlığınızı silerse ve bu ortaya çıkarsa o zaman soruşturma bile geçirebilir. Size olmayan devamsızlıkları işleyerek sınıfta bırakmak ile tehdit ediyorlar ise bu durumda şikayet etmek en doğal hakkınız tabii. Beden derslerinde de idarenin size ders çalışma toleransı göstermek gibi bir zorunluluğu yok. Beden dersi de diğer dersler ile aynı statüye sahip derstir ve öğretmen tarafından işlenmek zorundadır.

İsminin görünmesinden ziyade kuralları ve haklarını öğrenmen daha mantıklı. Söylediğin iki şeyde de bir hukuksuzluk göremedim.

Dediklerinizde haklısınız eski müdür gidince böyle bir müdür gelince doğal olarak şoka uğradım.
Ama kalmakla tehdit edildiğimiz doğrudur.
Çünkü diğer liselerle ortaklaşa hareket etmeyen tek lise bizimki ve bu idare değişince oldu. Fizik hocasını 6 hafta bulamamaları daha doğrusu aramamaları ve şikayet ede ede hareket etmeleri çabası.
Tek isteğim alan derslerine girmek o kadar çünkü öbür liselerde böyle.
Uzakta olduğu için nakille geçemiyorum ders işlenmiyor öyle boş boş oturuyoz öbür derslerde ve evet gerçekten öyle.
Okul birinciside bu nedenden gidince zıvanadan çıktı.

O yüzden alan derslerimi istiyorum diğer liselerde yapılan şeyi aslında.
Okuluda benim okulum deyip devlet kurumunu sahiplenince şikayet ettim durum bundan ibaret.
Bende isterim adamakıllı ders işlenmesini ama olmuyor.
Hukuksuzluk yoksa affola
Sadece diğer liselerle aynı şartlarda olmak istedim o kadar.

Son düzenleme:
Dediklerinizde haklısınız eski müdür gidince böyle bir müdür gelince doğal olarak şoka uğradım.
Ama kalmakla tehdit edildiğimiz doğrudur.
Çünkü diğer liselerle ortaklaşa hareket etmeyen tek lise bizimki ve bu idare değişince oldu. Fizik hocasını 6 hafta bulamamaları daha doğrusu aramamaları ve şikayet ede ede hareket etmeleri çabası.
Tek isteğim alan derslerine girmek o kadar çünkü öbür liselerde böyle.
Uzakta olduğu için nakille geçemiyorum ders işlenmiyor öyle boş boş oturuyoz öbür derslerde ve evet gerçekten öyle.
Okul birinciside bu nedenden gidince zıvanadan çıktı.

O yüzden alan derslerimi istiyorum diğer liselerde yapılan şeyi aslında.
Okuluda benim okulum deyip devlet kurumunu sahiplenince şikayet ettim durum bundan ibaret.
Bende isterim adamakıllı ders işlenmesini ama olmuyor.
Hukuksuzluk yoksa affola
Sadece diğer liselerle aynı şartlarda olmak istedim o kadar.
Hiçbir şey olmaz. Hakkını aramışsın, tebrik ederim. Bizim millet, sesini çıkaranları da korkutup, herkesi kendisi gibi sindirmeye çalışır ama yeme bunları. Yaşının veya sınıfının hiçbir önemi yok; Özgür bir bireysin ve hakkını aramışsın. Sevilen köle olacağına, nefret edilen özgür insan ol. Yarın okula gidince de, seni korkutmaya çalışacak, öldükten iki yıl sonra çocuklarının bile hatırlamayacağı korkak NPC'lere karşı kibirli olmayı unutma.

Hiçbir şey olmaz. Hakkını aramışsın, tebrik ederim. Bizim millet, sesini çıkaranları da korkutup, herkesi kendisi gibi sindirmeye çalışır ama yeme bunları. Yaşının veya sınıfının hiçbir önemi yok; Özgür bir bireysin ve hakkını aramışsın. Sevilen köle olacağına, nefret edilen özgür insan ol. Yarın okula gidince de, seni korkutmaya çalışacak, öldükten iki yıl sonra çocuklarının bile hatırlamayacağı korkak NPC'lere karşı kibirli olmayı unutma.

Nasıl hakkını aramış hocam? Diğer okul müdürleri tolerans gösteriyor diye doğru yaptıkları anlamına mı geliyor? Tabii ki talebini iletsin, öncelikle müdürle konuşmayı deneyebilir veya dilekçe oluşturabilir. CİMER'e de yazabilir ama şikayet adı altında yazması kusura bakmayın ama doğru bir davranış değil. CİMER'de talep, bilgi alma gibi çeşit çeşit seçenek var.

Müdürün, idarenin yaptığının yanlış olduğunu herhangi bir açıdan savunabilir misiniz? Neyse hakkınızı aradığınızı sanmaya devam edin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı