CİMER'den dolandırıcı şikayeti nasıl yapılır?

Trinitykiller1

Femtopat
Daha fazla  
İkinci el alacağım üründen IBAN üzerinden dolandırıldım bütün kanıtlar telefon bilgileri isim dekont vs her şey elimde CİMER'den şikayet ederken hangi bakanlığı seçmem gerekiyor ve ifade vermem vs gerekecek mi? Davalık olur muyuz? Yaşım çok büyük olmadığı için bunlar bana sıkıntı çıkarabilir.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    43 KB · Görüntüleme: 63
İkinci el alacağım üründen IBAN üzerinden dolandırıldım bütün kanıtlar telefon bilgileri isim dekont vs her şey elimde CİMER'den şikayet ederken hangi bakanlığı seçmem gerekiyor ve ifade vermem vs gerekecek mi? Davalık olur muyuz? Yaşım çok büyük olmadığı için bunlar bana sıkıntı çıkarabilir.
Ne üzerine dolandırıldınız? Sosyal medya aracılığı ile mi gerçekleşti, yüzyüze mi?

Ne üzerine dolandırıldınız? Sosyal medya aracılığı ile mi gerçekleşti, yüz yüze mi?

İkinci el oyuncu koltuğu alacaktım 2500 TL'ye 500 TL'sini kapora olarak attım kargo fiyatı çok pahalı tuttuğu için vazgeçtim arkadaş öbür ay atacağım dedi ama engellemiş şu an.

Parayı gönderirken açıklamaya ne yazdınız?

Alacağım koltuğun ismini yazdım ve WhatsApp mesajlarında almadığım gözüküyor kanıt olarak.

İkinci el oyuncu koltuğu alacaktım 2500 TL'ye 500 TL'sini kapora olarak attım kargo fiyatı çok pahalı tuttuğu için vazgeçtim arkadaş öbür ay atacağım dedi ama engellemiş şu an.

Alacağım koltuğun ismini yazdım ve WhatsApp mesajlarında almadığım gözüküyor kanıt olarak.

Bir şey çıkacağını sanmıyorum bu tarz durumlarda Sahabinden vs ısrarla para atmayın diye belirtiyor zaten. Çıkacak olsa bile senin 500 TL dava sonuçlanana kadar 1 zurna dürüm parasına dönüşebilir.

Bir şey çıkacağını sanmıyorum bu tarz durumlarda sahabinden vs ısrarla para atmayın diye belirtiyor zaten. Çıkacak olsa bile senin 500 TL dava sonuçlanana kadar 1 zurna dürüm parasına dönüşebilir.

Hocam dediğiniz doğruda hiçbir şey yapmamaktansa CİMER'den şikayet edip beklemek daha mantıklı geldi bana ayrıca fazlasını da alma şansım oluyor diye biliyorum arkadaşın yaptığı dolandırıcılık çünkü.

500TL'yi almak için ondan 30 kat fazlasını harcamak zorunda kalabilirsin bence boşver. Zaten kapora olarak atıp vazgeçmişsin biraz zor o parayı alman.

Geri
Yukarı