CİMER'e şikayet ne zaman sonuçlanır?

Fiziksel kusurunla dalga geçmesi yanlış birşey ama kusura bakma sen onu uzaktan yazıp sonuç beklemen yanlış kendini gidip yetkili birilerine anlatmazsan seni ciddiye bile almazlar.

Aga senin yaptığın ergenlik. Ben 9. sınıf giderken boyum 1.40cm kilom 35'di. Bana sinek diyorlardı dalga geçiyolardı, beni ayaklarımdan tutup havada sallandırıyolard dalga geçmek amacıyla. Ama ben rahatsız bile olmuyordum. Çünkü adam dalga geçse de sana ders veriyor.

Ben 9. sınıf değilim 17 yaşıma geldim seneye oy kullanacağım ve hala bir öğretmen sınıfın içerisinde benim fiziksel kusurum ile dalga geçiyorsa bende şikayet ederim, sonuçta öyle bir hakkım var. Ek olarak normal bir şekilde dalga geçilebilir arkadaşlarım arasında da dala geçerler bu konuda sorunum yok. Ancak konudan bağımsız "espri" adı altında 17 yaşındaki bir erkeğin fiziksel kusuruyla gözünü dolduracak şekilde dalga geçildiyse burada bir sorun vardır.

Ben 9. sınıf değilim 17 yaşıma geldim seneye oy kullanacağım ve hala bir öğretmen sınıfın içerisinde benim fiziksel kusurum ile dalga geçiyorsa bende şikayet ederim, sonuçta öyle bir hakkım var. Ek olarak normal bir şekilde dalga geçilebilir arkadaşlarım arasında da dala geçerler bu konuda sorunum yok. Ancak konudan bağımsız "espri" adı altında 17 yaşındaki bir erkeğin fiziksel kusuruyla gözünü dolduracak şekilde dalga geçildiyse burada bir sorun vardır.
Bende değilim yaşınız kaç olursa olsun beni ilgilendirmiyor. Bazı haklar her zaman vardır ama hakkının olması bunu kullanacağın anlamına gelmez.

Bende değilim yaşınız kaç olursa olsun beni ilgilendirmiyor. Bazı haklar her zaman vardır ama hakkının olması bunu kullanacağın anlamına gelmez.
Ne yapayım ne önerirsin bu konu hakkında mesela? Hakkımı hukuk tarafında aramayıp bende gidip hocayla mı dalga geçeyim? Ya da babama anlatayım babam gelsin hocayla mı tartışsın bunu mu önerirsiniz?

Olay özel değilse ve seni rahatsız etmeyecek ise açıklamak ister misin dostum ? Yani belki sadece şaka amaçlı yapmış da olabilir. Durumunu anlıyorum zamanında bana da yapıldı bu tarz durumlar ama şaka amaçlı yapıp beni sevdiğini söyleyen öğretmenlerim de oldu.

Ne yapayım ne önerirsin bu konu hakkında mesela? Hakkımı hukuk tarafında aramayıp bende gidip hocayla mı dalga geçeyim? Ya da babama anlatayım babam gelsin hocayla mı tartışsın bunu mu önerirsiniz?

Hiçbir şey yapmayın. Babanıza söylemek yapabileceğiniz en kötü çözüm olmalı. Sonuçta sizi tanımıyorum belki baban hocayla kavga çıkartacak? Dersine bak yeter hoca sana engel değil. Hoca devam ederse babana söyleyebilirsin.

Olay özel değilse ve seni rahatsız etmeyecek ise açıklamak ister misin dostum? Yani belki sadece şaka amaçlı yapmış da olabilir. Durumunu anlıyorum zamanında bana da yapıldı bu tarz durumlar ama şaka amaçlı yapıp beni sevdiğini söyleyen öğretmenlerim de oldu.

Zaten öğretmenlerin %99u böyledir. Abartmaya gerek yoktur. Ya hoca seni çok seviyordur ya da hocanın psikolojik sıkıntıları vardır.

Hiçbir şey yapmayın. Babanıza söylemek yapabileceğiniz en kötü çözüm olmalı. Sonuçta sizi tanımıyorum belki baban hocayla kavga çıkartacak? Dersine bak yeter hoca sana engel değil. Hoca devam ederse babana söyleyebilirsin.

Zaten öğretmenlerin %99u böyledir. Abartmaya gerek yoktur. Ya hoca seni çok seviyordur ya da hocanın psikolojik sıkıntıları vardır.

Hocam ben de biliyorum dediğim gibi normal bir şekilde dalga geçse sıkıntı etmem dediğiniz gibi bu zamana kadar öğretmenlerden hakaret çok duydum illaki küfür de duydum ancak bunların hiçbirini sorun etmedim, etmem de. Ancak o an benimle sınıfın içinde olsaydınız ne demek istediğimi anlardınız.

Ki zaten hayatımda ilk defa bir kişiyi bir kuruma şikayet ettim bu olaylara pek hakim değilim o an gerçekten gururum incindi ortam müsait olsa cidden onu orada dövebilirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı