Cinci hocaların söyledikleri gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1.olarak: Tüm mûsevi dinlerde bu tür "Farklı" alemlerde olan canlılar vardır. En basitinden Yahudi'lerin peygamberi İbrahim'e bu Cin'lerden ordu verilmiştir.

Ayrıca 100-200 liraya sana geleceği gördüğünü iddia eden "Hocalara" para kaptırma. %90 yalan söylüyor.

2. olarak: İslâm'da, Cin'ler ile iletişime geçebilen bazı "özel yetenekli" ve "gelişime açık" bireylerin aldığı eğitimler var. Ve bu eğitimler sayesinde, göz perdesi kalkıyor. Onlarla iletişime geçebiliyor. Ama bunun adını unuttum, yakın zamanda yazarım. Ama herkes Cin'lerle konuşamaz. Bu basit bir şey değil. (Hüddâm)

3. Rivayete göre; Cinler geleceği bilemez, ama daha önce de yazdım. Belki bulur okursun.

Yada Google bir tık uzağında.

Düzenleme: Konu hakkında o kadar kesin konuşanlar: bir kanıtınız yoksa, bunların ceza alması gerekmez mi? Sonuçta yanlış bilgilendiriyor :)

Cinler vardır.Fizikisel olarak kanıt değil belki ama şöyle söyleyeyim ata bindiğimde köyün yanında çöplük var oradan geçerken hayvan kulaklarını diker dikkat kesilir ordan geçinceye kadar ecel terleri dökerim hayvan ürkecek te beni sırtından atacak diye.Cinlere inanmayabilirsiniz ama bu olmadıkları anlamına gelmez. o alanda muhhakak bişey var. Cin suresini (bir sayı var) o kadar okuyunca cinleri kontrol altına alabiliyorusunuz ama korkmadan daha önce onlar seni kontrol altına almadan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı