Çin'den alınan ürünler nasıl Türkiye'de satılır?

Egemen 07

Decapat
Yer
Konya/Meram
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar Türkiye'de de görüşmüş olduğum iyi bir arkadaşım olan kişi benimle irtibat kurdu. Çin'e gitmesi dolayısı ile bana iş teklifinde bulundu, amacımız onun ürünleri ucuza bulup bana yollayıp burada satışını yapmak, ne yapılabilir pek bilmiyoruz yardım ve öneriler gerekiyor. Şirket kumadan bir yol bulmamız gerekiyor. Onun Çin'den bana doğrudan gönderim yapmasının avantajları nelerdir? Bu avantajları nasıl kullanabiliriz?
Kârı nasıl yüksek tutabiliriz? Çin'de ucuz olan elektronikler nelerdir? Uygun satış yeri olarak dolap uygulamaısını düşündüm, onun dışında hangi platformlar olabilir? Piyasaya bakındım JBL kulaklıklarda biraz kar durumu var, ekran kartına baktığımda gümrük vergisi yüzünden normalde elde edebileceğimiz karı çok kıstığı için sorun yaratıyor vs tam çözemedim yardıma ihtiyacım var. Bütçemiz 1300$ Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirli bir sayıdan sonra kişiye özel gönderimler ticari olarak işleniyor yani çok fazla vergi demek.

Vergileri kolayca atlatma imkanımız olsa yarın başlarızda çok risk teşkil ediyor, bir yolu yok mu ya verginin.

Dolap veya Gardrops gibi aslen ikinci el platformu olan sitelerde satış yapabilirsin. O şekilde ucuz sıfır ürün satan çok.
Hedefimde DOLAP uygulamasıydı da ara işleri halledersek o kısma düşünürüm.

Geri
Yukarı