Cinebench R15 Test Sonuçlarınız...

• Konuyu başlatan SypeR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 91
  • Görüntüleme 20B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. Dedim bugün test edeyim sistemi. Bende Cinebench ile teste bir geçireyim dedim :D Buyurun sonuçlar. Ve verdiğim indirme bağlantısından herkes indirsin ve yaptığı testi koysun. Ana mesajı düzenleyerek herkesin sonuçlarını da listelemiş olacağım.

İndirme linki: http://http.maxon.net/pub/benchmarks/CINEBENCH_R15.zip

Benim sistemin test sonucu:

29 Ocak 2014
2b5x.png

30 Ocak 2015
guncel_R15_test.jpg

Diğer üyelerimizin kullandıkları sistemlerin testleri:
dosh dedi:

Belirlenemeyen dedi:

Tunç Sağnak dedi:

oknbzk dedi:

XtremeUP dedi:

CanFakedead dedi:

Oğuzhan Yıldırım dedi:

BlurTM dedi:

er36po dedi:

mcakal dedi:

armogetroit dedi:

redblack dedi:

Son düzenleyen: Moderatör:
4.2 Ghz FX 8300 667 Puan. 3770 gömebiliyoruz :D

W 8.1 64 Bit
8GB 1866 Mhz Ram

Dosya Ekleri

• cin.PNG
    cin.PNG
    283,4 KB · Görüntüleme: 267
@Yararsız Üye, kesinlikle normal bir soğutma ile 1.4-1.5 v. ve üstü çok fazla değerler. (Fazla V. fazla ısı demek daha çok) Fakat biliyorsunuz, soğutmam çok iyi, öyle ki OC'ta Max 65 derecelerde gezinir CPU sıcaklığım. O nedenle stabiliteyi yakalamak için 1.5.5'e kadar bile verdim voltajı.
Ha, düşük voldajlarda bir çok yol denedim (yabancı siteler de dahil çok arayışa girmiştim) ancak yok, 1.6 GHz üstüne çıkaramadım bir türlü.

Yaklaşık aynı işlemcilere sahibiz.
Sizden 1.7 GHz için yaptığınız tüm ayarları (Ram ayarları da dahil) isteyebilir miyim? Tabi zamanınız var ise :)

K işlemcinin potansiyelini kullanmanın zamanı gelmiş. Güzel bi soğutucu alıp OC yapmak lazım.

CineBench.png

Bir de laptop'umu yorumlar mısınız arkadaşlar? Eski nesil bir işlemci, yeni nesillerde neye karşılık gelir yaklaşık?

CineBench.png

@er36po 1.7GHz hız artırması olarak diyorsun sanırım ama 1.2GHz'lik hız aşırtması yapıldı. 3.5GHz temel frekans O.C. ile 4.7GHz'e çıkarıldı.

AI Overclock Tuner .> XMP (2800MHz'e göre açıldı.)
CPU Strap -> 125MHz
Source Clock Tuner -> Auto
BCLK Frequency -> 127.3
Initial BCLK Frequency -> Auto
CPU Core Ratio -> 37 (Tüm çekirdekler senkronize durumda.)
CPU Core Voltage -> Manuel - 1.328 (1.375 ile de stabildi ama ısınma değerleri çekirdek başına 70 dereceyi geçince azalta azalta en düşük 1.328 ile stabilite sağlandı.) Şimdi stres testinde 65-70 arasında tavan yapıyor. Yalnız tuhaf bir durum var, önceden Asus Optimal ile işlemci 4.1 GHz çalışırken nedenini anlayamadığım şekilde 85 derece üstünü görmüştüm.
Diğer ayarlar Auto olarak duruyor.

BCLK 125 olarak geliyordu biraz onda oynama yaptım. 127.3 ile CPU 4710MHz, RAM'ler 2801MHz frekansında kaldı. Target Cache Frequency 3055MHz, Target DMI/PEG Frequency 101MHz. BCLK, Core Ratio ve Core Voltage ile kademeli oynamalar yaptım. En son bu ayarlarda CPU frekansı 4710MHz, RAM'ler 2800MHz ile stabil çalıştı. Tabi daha önce dediğim gibi en az 1-2 hafta kullanmadan stabilite konusunda kesin bir şey söyleyemem.

Bench.PNG

Değerler nasıl ? Cpu 5960x Gpu 980 Ti @er36po

Değerler bana düşük geldi. 4.4 ghz de çalışıyor şuan. 4.8 yapmayı denemeli miyim ? Anakartım Asus Rampage 5 extreme. @er36po Ekran Alıntısı.PNG

Eki Görüntüle 133601
Değerler nasıl ? Cpu 5960x Gpu 980 Ti @er36po

Değerler bana düşük geldi. 4.4 ghz de çalışıyor şuan. 4.8 yapmayı denemeli miyim ? Anakartım Asus Rampage 5 extreme. @er36po Eki Görüntüle 133604
GPU'da doğru sonuç vermiyor.
Düzenleme:
Alttaki mesajı ve görseli görmemiştim. Gayet iyi skor almışsınız, daha ne olsun (y)
4.8 GHz'a çıkarabiliyorsanız neden olmasın. Tabi soğutmanız iyi ise.

@Yararsız Üye, dediğim gibi, daha önce de bir çok farklı değer vererek denemiş ancak yüksek voltaj vermeden 1.7 GHz'a çıkamamıştım.
Sizin değerleri de yaklaşık olarak verdim ancak yok, düşük voltajda yemiyor, Takoz yani (n)

GPU'da doğru sonuç vermiyor.
Düzenleme:
Alttaki mesajı ve görseli görmemiştim. Gayet iyi skor almışsınız, daha ne olsun (y)
4.8 GHz'a çıkarabiliyorsanız neden olmasın. Tabi soğutmanız iyi ise.

@Yararsız Üye, dediğim gibi, daha önce de bir çok farklı değer vererek denemiş ancak yüksek voltaj vermeden 1.7 GHz'a çıkamamıştım.
Sizin değerleri de yaklaşık olarak verdim ancak yok, düşük voltajda yemiyor, Takoz yani (n)

4.6 ya çıkardım hocam gerek yok bu hızlara birazdan defaulta alırım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı