Çinli Uçak Üreticisi COMAC ARJ21 Uçaklarını Teslim Etti

ARJ21'e Biner misiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    16
  • Anket kapandı .
Cinliler yine Avrupa/ABD tasarımıyla yapmış bir seyler.

Bir de bu hayvanlar hiç bilgi paylaşmayı sevmiyorlar. Rus ve Cin uçaklarını öğrenmek cok zor. Avrupalılar bile bu kadar cimri değil. Allah bilir tıp eğitimi alan adama bile ucundan koklatiyorlardır.

Cinliler yine Avrupa/ABD tasarımıyla yapmış bir seyler.

Bir de bu hayvanlar hiç bilgi paylaşmayı sevmiyorlar. Rus ve Cin uçaklarını öğrenmek cok zor. Avrupalılar bile bu kadar cimri değil. Allah bilir tıp eğitimi alan adama bile ucundan koklatiyorlardır.
Ne yapımı olursa olsun yine de şu SSCB yapımı minik kuşun yerini tutmuyor. 😆

images (9).jpeg

Hayatımda bir kere uçağa bineceğime mi sevineyim bineceğim ucağın çakma Çin Mali olacağınamı üzüleyim.
Benim son halimuçak düşerken
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bugüne kadar yaklaşık 35 uçak teslim edildi.

• Yıl sonuna doğru 30 tane daha teslim edilmesi planlanıyor.
  • Çin dışından çok az sipariş var.
  • Uçakların koltuk düzeni 2-3 şeklinde. Toplam 90 yolcu kapasiteli. Her koltukta USB şarj girişi var.
  • Çinli Havayolları aslında bu uçaklarla ilgili ciddi bir talep göstermedi ama Çin yönetimi sebebiyle almak durumundalar.
Çin malı bir uçak tercih eder miydiniz? İnsanın Çin malı kefenle bile mezara giresi gelmez. :D

Eki Görüntüle 603396

Eki Görüntüle 603398
Ben C919ları tercih ederdim

Nedir bu Türkiye'de ki ön yargı anlamiyorum. Ya kardesim sen ucuza satilipta kaliteli olan bir Türk mali, amerikan mali bir ürün gördün mü? (F/Pdan bahsetmiyorum. Zaten F/P sadece ucuz urunlerde olmuyor.) mesela bakin Xiaomi'ye Huawei'e bakın. Onlarda mı kalitesiz?

Nedir bu Türkiye'deki önyargı anlamiyorum. Ya kardesim sen ucuza satilip da kaliteli olan bir Türk mali, Amerikan mali bir ürün gördün mü? (F/Pdan bahsetmiyorum. Zaten F/P sadece ucuz urunlerde olmuyor) Mesela bakin Xiaomi'ye Huawei'e bakın. Onlar da mı kalitesiz?
@Jira Uçakla telefon kıyası da geldi, her seferinde daha da şaşırtamaz kimse diyoruz ama birileri bunu başarıyor. :D

Bunun fiyat etiketiyle ne alakası var? 92 yıldır ticari uçak yapan Boeing, 46 yıldır ticari uçak yapan Airbus yeni modellerde hatta güncellenmiş eski modellerinde bile bir sürü hayati tehlike yaratabilecek mühendislik hatası yaparken 12 yıllık bir Çin şirketi bunun kaç katını yapar bir düşün...

Son düzenleme:
NOT: Paydosta degil de evde olsaydim daha güzel şeyler yazardım.

Uçak ile uçak kıyaslanır, telefon ile ornek verilmez. Telefon üreten şirket kalitesi üzerinden uçak ureten sirketin kalitesi arasında bağ kuramayiz. 92 yıllık Boeing bile 737 MAX projesinde cakti.

Yolunuzdan ayrılırsanız, şaşarsınız ne kadar tecrübeniz olursa olsun yatarsiniz. Benim havacılık sektöründe on yargım olmaz zira herkes kurallara uyduğu sürece bu sektorde tutunabilir. Zaten bu sektörde kara iz bırakan çoğu olay yolundan çıkmış insanlarin hatasından kaynaklanıyor. Uçak öldürmez çoğu zaman, hatalar oldurur.

Geri
Yukarı