Cinsel düşünceleri nasıl bırakabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam aslında doğru söylüyor desem yanlış olmaz. Gerçekten de 15-16 yaşındaki sadece kız değil hem erkek hem kızların kafasında neler dönüyor bir bilsen. Bizzat lise ortamından biliyorum.

Aynen öyle.

Kadın veya kızın bana gelip kendini sunması benim gözümde o kız veya kadının özünde cinsel obje olduğunu kanıtlar. Şu ana kadar bir kıza gidip gel seni böyle böyle yapayım demedim onu da belirteyim olayları kızlar kendileri bu noktaya getiriyor buna ne demeli?
Belki de öyle görmek istediğiniz için yorumunuzun da bu yönde olabileceğini hiç düşündünüz mü? Kaldı ki karşıdan ne tepki aldığınız bir yere kadar önemlidir. Son karar merci otokontrol sahibi olan (ya da olması gereken) sizsinizdir. Gerçi bu tarz yaklaşımların aslında toplumsal baskı ve eğreltilerden olabileceği gerçeği de var ki çocuk yetiştirme meziyeti olmayınca maalesef olumsuz bir sirayet söz konusu oluyor ve yine maalesef çocuklar bunu gençken normal sandığı gibi ileri yaşlarında da böyle sanmaya devam ediyorlar.
Not: Size karşı tutumumun tek sebebi bunu erken yaşta deneyimlemeniz ve başkasına da tecrübe ettirmeniz değil. Aynı zamanda buna karşı tutumunuz.

geleni de affetmem basar geçerim hocam.
Hocam sadece sokak köpekleri yolda gördüğüne çakar. Siz de bu zihniyetle gidiyorsunuz. Belki de hayatlarının hatasını yaptıklarının farkında değiller. Ve siz bunu kullanıyorsunuz teknik olarak.

Hiç kimse düşünceleri yüzünden yargılanmamalı. Karşılıklı razı olmadan eyleme dökmediğin sürece sorun yok gayet normaldir. Her gün onlarca kötü şey düşünüyoruz. Karşı cinse veya hemcinsine dair cinsel düşünceler sağlıklı olduğunu işaret eder. Aseksüellik de gayet normal bir durumdur. Hissetmeyenler kendini ayrıştırmasın.

Kesinlikle katılmadığım önerme. İnsanın doğasında cinsellik olsa bile bunu sosyal yaşantısından ayıramamak bir hastalıktır. Kimse kimsenin s*x oyuncağı olmadığını gibi bu tarz saplantılı düşünceler hayatın her dalında rahatsızlık verecektir. Enpati kur, seninle konuşan biri en kötü bakışlarıyla "bu bacakları nasıl sırtlarım?(!)" gibi bir yaklaşımda bulunsa hoşuna gidecek midir? Hayat bazı içgüdülerden ibaret değil, hele ki bu tarz saplantılı yaklaşımlar geleceğin potansiyel sapıklarını oluşturuyor.

Arkadaşın sorusuna gelirsek;
Ergenlik döneminde cinselliğe meğilli olmak normaldir. Bir saaten sonra hayatın cinsellikten ibaret olmadığını anlayıp bunu alışkanlık halinden çıkarırsın, emin ol.

Edit: Cinsellik karşıtı değilim ama odak merkezine koyulmasına karşıyım.

Kesinlikle katılmadığım önerme. İnsanın doğasında cinsellik olsa bile bunu sosyal yaşantısından ayıramamak bir hastalıktır. Kimse kimsenin s*x oyuncağı olmadığını gibi bu tarz saplantılı düşünceler hayatın her dalında rahatsızlık verecektir. Enpati kur, seninle konuşan biri en kötü bakışlarıyla "bu bacakları nasıl sırtlarım?(!)" gibi bir yaklaşımda bulunsa hoşuna gidecek midir? Hayat bazı içgüdülerden ibaret değil, hele ki bu tarz saplantılı yaklaşımlar geleceğin potansiyel sapıklarını oluşturuyor.

Arkadaşın sorusuna gelirsek;
Ergenlik döneminde cinselliğe meğilli olmak normaldir. Bir saaten sonra hayatın cinsellikten ibaret olmadığını anlayıp bunu alışkanlık halinden çıkarırsın, emin ol.

Edit: Cinsellik karşıtı değilim ama odak merkezine koyulmasına karşıyım.

Tavsiye veren adamı profilinden tanıdım. 10 numara okumuş oxfordda Master yapmış bir ağabeyimizdir. Çok doğru söylüyor.(!)

Şaka bir yana doğru söylüyorsunuz hocam. Normalleştirliyor böyle şeyler.

Konu cinsel düşünceleri bırakmak isteyen birisinin konusundan bambaşka birşeye döndü. Kimseyi suçlamıyorum ama bu saaten sonra kapatılmalı bence. Yoksa bu gidişle kavgaya dönecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı