Düşünmeyi nasıl bırakabilirim?

İbn Sina

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her an kafamda bir düşünce var, felsefeyle ilgili olsun teknolojiyle ilgili olsun bir şiir dizesi olsun. Kafamın içini boşaltmak istiyorum hiçbir şeyi düşünmemek istiyorum, bunu nasıl sağlayabilirim? Kafam o kadar fazla düşünceyle dolu ki hiçbir şeye odaklanamıyorum, ders çalışmak için oturduğum masada kendimi makale yazarken buluyorum ve bu gerçekten çok sinir bozucu. Disiplinim ders konusunda gerçekten sıfır, öbür konularda gayet işime odaklanan disiplinli bir bireyim. Önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

Hocam düşünmemek gibi bir şansınız yok. O düşünceyi bir şekilde başka bir şeye dönüştürmeniz lazım. Çok düşündüğümde yazıyorum diyorsunuz, aklınıza başka bir şey daha gelmeden o anki taktığınız şeyi yazın sonra derse dönün. Ders çalışma disiplinim 0 diye bir şey yok sadece sizin için işler biraz daha zor, kendimden biliyorum. Ders yapmak ve gün içindeki diğer odak harcayan aktivitelerinizin üstüne düşüncelerinizle başa çıkma şekliniz de ekleniyor. Mesela aklına takılan şeyi yazmak gibi. Ya da artık nasıl başa çıkıyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı