Çipi kopan SSD tamir edilebilir mi?

ysfblgn

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Yeni aldığım Samsung 970 EVO Plus model SSD'nin üstünde en sağda bulunan kare şeklindeki çipi koptu. Samsung servisi ürünü kullanıcı hatasından iade etti ve tamirinin yapılmadığını söyledi. Zaten gitti gözüyle bakıyorum ama bunun tamiri mümkün müdür, en azından denenebilir mi?

Dosya Ekleri

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 114
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 115
Çip bu kadar basit bir şekilde yerinden çıkacak bir paça değil, başka bir iş var onda. Aldığınız yer ile görüşün size başka bir iade ürün göndermiş olabilirler. Ürünün kutusunu falan kontrol ettiniz mi? Fabrikasyon etiket varsa ilk siz mi açtınız?
Fabrikasyon etiket derken neden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama kutuyu ilk benim açtığımı düşünüyorum. Servis de yalnızca "fiizksel hasar kullanıcı hatası iade" notuyla geri gönderdi ürünü. Serviste çalışan biriyle konuştum ama o da teknik bilgi sahibi değildi, sadece "bu ürünlerde tamir olmuyor, yalnızca değişim oluyor. kullanıcı hatasından iade etmişler değişim yapamayız." dedi. Daha önce m2 ssd kullanmadım hiçbir bilgim yok maalesef o yüzden orada da bir şey diyemedim. Dediğim gibi sadece üstüne yapıştırdığım şeyi çektim başka hiçbir şey olmadı ürüne.

Fabrikasyon etiket derken neden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama kutuyu ilk benim açtığımı düşünüyorum. Servis de yalnızca "fiizksel hasar kullanıcı hatası iade" notuyla geri gönderdi ürünü. Serviste çalışan biriyle konuştum ama o da teknik bilgi sahibi değildi, sadece "bu ürünlerde tamir olmuyor, yalnızca değişim oluyor. Kullanıcı hatasından iade etmişler değişim yapamayız." dedi. Daha önce M.2 SSD kullanmadım hiçbir bilgim yok maalesef o yüzden orada da bir şey diyemedim. Dediğim gibi sadece üstüne yapıştırdığım şeyi çektim başka hiçbir şey olmadı ürüne.

Yani kutunun üzerinde sıfır ürün olduğuna dair bir bant, etiket falan bir şey var mıydı? Daha önce başka biri tarafından açılmışa falan benziyor muydu? İçerisinde bir kağıt veya herhangi bir şey eksik miydi? Eğer ki ürünü harbiden ilk defa siz açmışsanız bu sorun o zaman fabrikasyon bir şey olmaktan öteye gidemez.

Orayı az buçuk nasıl parçaladığını tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle tırnak veya parmak ucuyla levye gibi açıldı orası. Yani farklı yandan gülünç de aslında.

Orayı az buçuk nasıl parçaladığını tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle tırnak veya parmak ucuyla levye gibi açıldı orası. Yani farklı yandan gülünç de aslında.
Hayır dediğim gibi YALNIZCA üzerine yapıştırdığım, ssd'nin ısınmasını engelleme amacı taşıyan bir aparatı söktüm. Neden 2k verdiğim bir ürünün çipini tırnağımla kaldırmaya çalışayım?

Yani kutunun üzerinde sıfır ürün olduğuna dair bir bant, etiket falan bir şey var mıydı? Daha önce başka biri tarafından açılmışa falan benziyor muydu? İçerisinde bir kağıt veya herhangi bir şey eksik miydi? Eğer ki ürünü harbiden ilk defa siz açmışsanız bu sorun o zaman fabrikasyon bir şey olmaktan öteye gidemez.
Evet kutunu kapağında bir bant vardı ve eksik bir kağıt veya herhangi bir şey fark etmedim. Ürün de sıfır duruyordu yani.

Hayır dediğim gibi YALNIZCA üzerine yapıştırdığım, ssd'nin ısınmasını engelleme amacı taşıyan bir aparatı söktüm. Neden 2k verdiğim bir ürünün çipini tırnağımla kaldırmaya çalışayım?

Evet kutunu kapağında bir bant vardı ve eksik bir kağıt veya herhangi bir şey fark etmedim. Ürün de sıfır duruyordu yani.
Gücendirdiysem kusuruma bakma.

Yeni aldığım Samsung 970 EVO Plus model SSD'nin üstünde en sağda bulunan kare şeklindeki çipi koptu. Samsung servisi ürünü kullanıcı hatasından iade etti ve tamirinin yapılmadığını söyledi. Zaten gitti gözüyle bakıyorum ama bunun tamiri mümkün müdür, en azından denenebilir mi?
Tamir edilmesi mümkün değil. O değil bu çipin bu şekilde kopması mümkün değil. Kutudan çıksa çıksa termal pad çıkar ki onun öyle sökülmeyecek kadar yapışması da imkansız. Burada ya söylemediğiniz bir durum var veya size sorunlu ürün satmışlar.

Dönüştürücü olarak aldığım ürün:

Linkteki videoda da göreceğiniz, SSD'nin üzerine yapıştırılan siyah renkli yapışkanlı aparatı yapıştırdım sadece. Videoda yapışkanı çok güçlü değil deniyor ama sökmesi gerçekten çok zordu. Söylemediğim bir durum yok saklayarak nasıl bir kazancım olabilir servis zaten ürünü iade etti kullanıcı hatasından. Ürün çöp yani şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı