Samsung 970 EVO Plus SSD yavaşladı

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Samsung 970 EVO Plus SSD'im sebepsiz yere yavaşladı. İçine oyun falan kurmadım, sadece Windows ve programlar var. Normalde 7 saniyede açılan bilgisayar, 15 saniye, hatta 22 saniyede bile açıldığı oldu. Windows güncelleyip sürüm yükseltmiştim, onunla alakalı olabilir mi? Gereksiz hizmetler açılıp yavaşlatıyor olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Samsung 970 EVO Plus SSD'im sebepsiz yere yavaşladı. İçine oyun falan kurmadım, sadece Windows ve programlar var. Normalde 7 saniyede açılan bilgisayar, 15 saniye, hatta 22 saniyede bile açıldığı oldu. Windows güncelleyip sürüm yükseltmiştim, onunla alakalı olabilir mi? Gereksiz hizmetler açılıp yavaşlatıyor olabilir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Görev Yöneticisi'nden başlatma sekmesine gel oradaki gereksiz uygulamaları devre dışı bırak.

Biriyle test yapıp sonuçları paylaşın:

CrystalDiskMark

@Lord Raiden Samsung Magician Software ile Diagnostic Scan yaptım bad sector çıkmadı, hepsi mavi, yani iyi durumda. Sanırım gereksiz windows hizmetlerini falan kapatmayı deneyeceğim. Windows Update yaptıktan sonra yavaşladı çünkü. Önceden 7 saniyede açılıyordu 😕 Oyun kurmuyorum yavaşlamasın diye, işte sakınan göze çöp battı, yine yavaşladı zalım SSD.

@Lord Raiden Samsung Magician Software ile Diagnostic Scan yaptım bad sector çıkmadı, hepsi mavi, yani iyi durumda. Sanırım gereksiz Windows hizmetlerini falan kapatmayı deneyeceğim. Windows Update yaptıktan sonra yavaşladı çünkü. Önceden 7 saniyede açılıyordu 😕 Oyun kurmuyorum yavaşlamasın diye, işte sakınan göze çöp battı, yine yavaşladı zalım SSD.

Disk doldukça ve sisteme yeni programlar eklendikçe bu yavaşlama normaldir.
Güncellemelerle de ilgili olabilir. Yeni eklenen bir özellikle de ilgili olabilir.
Sonuçta bu diskler kullanmak için var. Panik etmeyin.

Geri
Yukarı