Çırak günde ne kadar kazanmalı?

Yazın bir kafede barista olarak çalışıyordum ve haftalık yaklaşık olarak 450-500 lira kazanıyordum. 50 lira şu zamanda az bir rakam.
Hocam orası neresi? Ben de hemen geleyim. Ben babamın amcasının restoranı var. Almanya da İstanbulda da falan da var. Tatil zamanı gibi çalışmak istiyorum inşallah olur.

Hocam orası neresi? Ben de hemen geleyim. Ben babamın amcasının restoranı var. Almanya da İstanbulda da falan da var. Tatil zamanı gibi çalışmak istiyorum inşallah olur.
Babamın arkadaşının kafesi. Tam deniz kenarındaydı, ara sıra sahile yürümeye gidip geliyordum. Baristalık dedim aslında ama sabah kafeyi ben açıyordum, tüm kafeyi temizliyordum. Sabah saat 11'den akşam 19'a kadar tek başıma bulaşık, yemek, kasa, ve bar bölümüne bakıyordum. Akşam da diğer çalışanlar geliyordu zaten. Şuan okulum dolayısıyla farklı bir şehire taşındığım için orada çalışamıyorum maalesef, yazın tekrar gideceğim. Yaz gelince alıntılarsınız mesajı, paylaşırım konumu :D

Babamın arkadaşının kafesi. Tam deniz kenarındaydı, ara sıra sahile yürümeye gidip geliyordum. Baristalık dedim aslında ama sabah kafeyi ben açıyordum, tüm kafeyi temizliyordum. Sabah saat 11'den akşam 19'a kadar tek başıma bulaşık, yemek, kasa, ve bar bölümüne bakıyordum. Akşam da diğer çalışanlar geliyordu zaten. Şuan okulum dolayısıyla farklı bir şehre taşındığım için orada çalışamıyorum maalesef, yazın tekrar gideceğim. Yaz gelince alıntılarsınız mesajı, paylaşırım konumu :D
Hocam siz şehir söyler misiniz? Sonra unutmayayım. Siz resmen dükkan sahibi gibi çalışıyormuşsunuz. 😀

Geri
Yukarı