Sanayide çırak ne yapar?

Tom Ganks

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ramazandan sonra çırak olarak sanayide çalışacağım. Sanayide çırak ne yapar? Nasıl uyanık olabiliriz? Ortalama haftalık ne kadar alırım?

Sanayide çıraklık yapacağına benim yapacağım gibi BurgerKing, McDonalds, KahveDiyarı'na başvur. Öğrenci alımı yapıyor bu şirketler. Daha rahat çalışırsın ve daha yüksek maaş alırsın sanayiden. En azından sanayideki gibi ezilmezsin diye düşünüyorum. Umarım reklam falan değildir şirket ismi vermem. İyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanayide çıraklık yapacağına benim yapacağım gibi BurgerKing, McDonalds, KahveDiyarı'na başvur. Öğrenci alımı yapıyor bu şirketler. Daha rahat çalışırsın ve daha yüksek maaş alırsın sanayiden. En azından sanayideki gibi ezilmezsin diye düşünüyorum. Umarım reklam falan değildir şirket ismi vermem. İyi forumlar :)

Motorlu araçlar teknolojisi bölümü okuyorum hocam. Mezun olduktan sonra ya Audi ya da Volswagen yetkili servisinde çalışacağım. Okulunu okumasam sanayiye girmem zaten.

Motorlu araçlar teknolojisi bölümü okuyorum hocam. Mezun olduktan sonra ya Audi ya da Volswagen yetkili servisinde çalışacağım. Okulunu okumasam sanayiye girmem zaten.

Ah senin dediğin gibi gerçekten senin de arabayla ilgilenmene izin verseler. Maalesef ülkede her meslekte insanların kendi altındakini ezme çabası var. Ego denilen şey haksız olsa bile insan neler yaptırtıyor. Keşke ukala olsalar da yaptıkları işte övünseler. Çoğu insan haklı olmadığı konuda veya işte haksız yere egosunu gösterip altındakini ezmeye çalışıyor.

Amacın para kazanmaksa dediğim öneriyi dikkate al ama yok ben bu bölümü okuyorum amacım para kazanmak olsa bile okuduğum bölüm üzerine yoğunlaşacağım diyorsan da demedi deme kendine adam gibi bir usta bul sonra papaz olursun kolay gelsin :)

@Neşeli Enginar @InJustice Arkadaşın şöyle bir konusu var. Bir gözatın isterseniz.. O konudan farklı olarak, bir çırak günlük ne işler yapar diye bu konuyu açmış kendisi..

İlgili konu: #Sanayide Çalışmak

@Tom Ganks Daha önce sanayide çalışmadım. Bu konu hakkında bir fikrim yok. Ama dayının yerinde çalışacağın ve para almayacağın için işi öğrenmeye bak. Motorları enlice incele.. Muhtemelen dayının bir tane daha çırağı vardır. Ona da ayak işleri yaptırır. Sen sadece arabanın mekaniği ile ilgilen.. Diğer çırak senden büyük bile olsa, mümkün olduğunca onu ipleme. Kendini ezdirme. Yoksa bir süre sonra ayak işlerini sana yaptırmaya başlar. Amacının dışına çıkmış olursun.. ;)

Son düzenleme:
Amaç sadece para kazanmak ise arkadaşların tavsiyesine katılıyorum. En azından ağır işler ile uğraşmazsın. Eğer kendini geliştirmek için çalışacak isen tanıdığın birisinin yanında çalışmanı tavsiye ederim. Senin ile ilgilenebilecek sana vakit ayırıp bilgi verecek birisini bulmanı öneririm. Eğer böyle birisi yok ise çalış. Ancak merakını ve isteğini karşı tarafa göster. İsteğini görür ise sana yardımcı olacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı