Cities: Skylines II inceleme puanları yayınlandı!

bkzgr

Hectopat
Daha fazla  
Cities: Skylines II için inceleme puanları yayınlandı.

IGN 60/100
Game Informer 75/100
GamesRadar 40/100
PC Gamer 77/100
PCGamesN 70/100
Shacknews 80/100
VG247 80/100
VideoGamer 80/100

Metacritic (77)
OpenCritic (79)

İncelemelerdeki en büyük eleştiri performans için yapılmış, oyunun oldukça kötü bir optimizasyona sahip olduğu söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde Paradox Interactive bununla ilgili şeffaflığı gerekçe göstererek bir ön bilgilendirme gerçekleştirmişti.
İlgili konu: Cities Skylines II çıkışında performans sorunlarını barındıracak

Açıklanan bu puanlar ile birlikte Metacritic ve Opencritic ortalaması serinin ilk oyununun altında kaldı. Cities: Skylines 1'in Metacritic ortalaması 85 iken Opencritic ortalaması 83dü.

Son düzenleme:
Bu puanlara bakılırsa oyunun Steam Versiyonunu satın alan kişiler güzel bir giydirme yapar gibi.

resim_2023-10-21_162206682.png

Ben ön siparişimi verdim, geriye salı gününü beklemek kaldı.
İlk oyunu çok sevmiştim, yayınlanan videoları izleyip ikincisinde de ilk oyunun üzerine epey bir şey koyulduğunu gördüm. Performans sorunlarının zamanla çözülüp ilk oyundaki gibi DLCler ile destekleneceğine inancım tam. 1 yıllık Game Passe sahip olsamda bu birkaç saat oynayıp kenara atacağım bir oyun değil, 500 saati rahat bir şekilde geçerim. Kalıcı olarak kütüphanemde olmasını istiyordum, bende satın almaya karar verdim.

Beyler oyunun optimizasyonu o kadar kötüymüş ki duyduğuma göre, 4090 zar zor 30 fps veriyormuş. Tarihin en kötü optimizasyonuna hazır olun. Cyberpunk'I aratacak yani..

@bkzgr, işin içinde Paradox varsa bu konuda şüpheniz olmasın :D Bu oyuna bolca DLC yapacaktır. Tam oyun fiyatı kadar hatta tam oyunun fiyatını geçecek şekilde, DLC'lerden de kazanır.

Geri
Yukarı