Cities Skylines Kasma Sorunu

Hasan Ercan

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu uzun süredir oynarım. İlk defa 170 bin nüfus seviyelerine ulaştım. Kayıtlı oyunu açarken bilgisayarım uzun süre yükleme ekranında kalıyor, bazen de açılamadan kapanıyor. Düşük nüfus seviyelerinde sorun yok. Sistemimi toplarken RAM'i sonradan yükseltmeye yönelik 8 GB tek modül tercih etmiştim.

Bu sorunları yaşayınca aynı RAM modülünden bir adet daha alacaktım ki Sosyal'deki birkaç yorumu okuyunca kararsız kaldım. Lakin oyunun işlemciye yüklendiğine dair yorumlar var.

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD varsa oyunu SSD'ye taşımanızı öneririm.

Bende GTX1070+Ryzen 1500X ve 8GB RAM ile oynuyordum, bir yerden sonra şehir geliştiği için, nüfus arttığı için detaylar artıyor. Bu sebepten kasma yapabilir.
@Asım Demir Hocamın dediği gibi SSD taşımakta fayda var.

Oyunu pencerede açıp o esnada Görev Yöneticisi altından RAM kullanımına bakın. 8 GB RAM yetmiyor olabilir şehrinizin tamamını belleğe almak için.

Ya da AfterBurner ile hiç oyundan ayrılmadan da bakabilirsiniz bellek kullanımına.

RAM vs SSD tavsiyeleri dogru.
En iyi CPU da bile kasiyo oyun 100k nufustan sonra. 60 fps alamiyorsun.

Eger GPU dan dolayi kasiyorsa texture cozunurlugunu dusuren modlari deneyebilirsin.

16gb ram var bende o bile yeterli olmuyor nüfus 60k oldumu oyun yavaşlıyor. Hem mod kullanıyorum hemde şehir geliştikçe aşırı Ram isteği oluşuyor oyunda. Oyunun optimizasyonu da beter.

Benim PC 4 GB RAM Crackli Cities Skylines'de kasmıyor ama orijinalinde kasıyor yardım! (Bir de crackde modlar ve modlu maplar çalışmıyor.)

Cities skyline da şehir geliştikçe kasma başlar. R7 3700x-rtx2070s-16gb ram ile de kasıyor.

Bunun dışında yüklediğiniz modlar ve props lar inanılmaz kasmalara ve uzun yükleme sürelerine sebep olur.

Cities skyline da şehir geliştikçe kasma başlar. R7 3700x-rtx2070s-16gb ram ile de kasıyor.

Bunun dışında yüklediğiniz modlar ve props lar inanılmaz kasmalara ve uzun yükleme sürelerine sebep olur.
Bu sistemde bile kasiyorsa kepenkleri kapatıp gitsinler. Bu ne leş bir oyunmuş ya. Birde sayfalarca DLC çıkarmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı