Çizgi yanıp sönüyor, USB boot etmiyor

Ali Ozan Oruç

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, size başıma gelen format aksiliğinden bahsedeceğim.
USB hazırladım fakat USB boot olmuyor yaklaşık 3 tane programla denedim ama boot menüsünde flashı seçtikten sonra siyah bir ekranda _ alttan çizgi yanıp sönüyor, boot olmuyor, yaklaşık 30 dk bekledim fakat sonuç vermedi.
Sistem özellikleri;
Anakart:G41-p26
İşlemci:q9400
GPU:HD 4450
RAM:2x 2GB
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Rufus 2.18 ile USB oluşturmanı tavsiye ederim. Üst versiyonlarda UEFI'siz kurulum hazırlarken sorun çıkıyor. ISO dosyasını da başka sitelerden değil de direk Microsoft'tan indirmiş olmalısın. Flaşı seçtikten sonra ayarları belirttiğim sırayla aynı seçenekleri seçip "Başlat" deyin.

1. ISO dosyası seç.
2. Boot etme türünü belirle.
3. Flaş diskin dosya sistemini belirle.
4. Ayırma birimi zaten otomatik geliyor. Değiştirmezsin.
5. Flaş adını istediğin şekilde yaz.
381290

BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp kaydedin. SATA Mode bölümünü bulup AHCI olduğundan emin olun.

Sonra tekrar boot etmeye çalışın.

Son düzenleme:
Rufus 2.18 ile USB oluşturmanı tavsiye ederim. Üst versiyonlarda UEFI'siz kurulum hazırlarken sorun çıkıyor. ISO dosyasını da başka sitelerden değil de direk Microsoft'tan indirmiş olmalısın. Flaşı seçtikten sonra ayarları belirttiğim sırayla aynı seçenekleri seçip "Başlat" deyin.

1. ISO dosyası seç.
2. Boot etme türünü belirle.
3. Flaş diskin dosya sistemini belirle.
4. Ayırma birimi zaten otomatik geliyor. Değiştirmezsin.
5. Flaş adını istediğin şekilde yaz.
Eki Görüntüle 381290

BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp kaydedin. SATA Mode bölümünü bulup AHCI olduğundan emin olun.

Sonra tekrar boot etmeye çalışın.
Teşekkür ederim dediğin gibi yaptım işe yaradı. Konu kilit

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı