Çizim ve Oyun İçin Monitör Önerisi

Eğer ekranda renklerin tonu sizin için önemli ise TN panel bakmayın. Sizi yanıltır renk doğruluğu konusunda.
Kavisli Monitörler genelde VA olur ve tepkime süresi olarak TN kadar olmasa da fena değil.
IPS glow genelde karanlıkta yüksek parlaklık ile ortaya çıkar. Aydınlık alanda kullanıyorsanız çok da sorun olmaz. Kavisli panellerde ışık sızması IPS panelleri göre daha fazla olur. Ama hem oyun hem de tasarım için en ideal panel tipi VA paneller.

Oyun için TN çok daha hızlı ve sorunsuz ama fotoğrafçılık ve çizim için IPS kullanmak daha mantıklı.
IPS'in tek avantajı renkleri daha doğru göstermesi ama renk konusunda da başarılı TN paneller mevcut, VA panelleri aratmıyorlar. Mesela benim kullandığım XG2401'i bu konuda başarılı buluyorum.

Sizin için hangisi önemli ise onu tercih edin.

Eğer ekranda renklerin tonu sizin için önemli ise TN panel bakmayın. Sizi yanıltır renk doğruluğu konusunda.
Kavisli Monitörler genelde VA olur ve tepkime süresi olarak TN kadar olmasa da fena değil.
IPS glow genelde karanlıkta yüksek parlaklık ile ortaya çıkar. Aydınlık alanda kullanıyorsanız çok da sorun olmaz. Kavisli panellerde ışık sızması IPS panelleri göre daha fazla olur. Ama hem oyun hem de tasarım için en ideal panel tipi VA paneller.
normal evde kullanıcam ofis ortamında değil. Yani ev kullanımına uygun değilmidir ıps

normal evde kullanıcam ofis ortamında değil. Yani ev kullanımına uygun değilmidir ıps
Dediğim gibi IPS fotoğrafçılık, çizim gibi profesyonel işler için daha uygun. TN'de oyunlar için en iyi panel.
Tabi biraz da sizin kişisel tercihleriniz önemli. Bazıları ghoosting, ışık sızması, düşük tepkime hızı yerine renk kalitesine önem veriyor.

Hocam ips paneller karanlıkta ışık saçmaz IPS 'in türleri vardır . Giriş seviyesindeki IPS panellerde olması olası sizin bahsettiğiniz durum backlight sorunu bu TN panellerde de olur. IPS panellerde genelde oluşan IPS glow dur. AH-IPS almayın daha gelişmiş IPS panel kullanan ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.

IPS ev kullanımına da uygun. Ama evde de kullansanız çizim veya tasarım profesyonel çalışmadır.
Benim tavsiyem VA panel.
VA panel kontrast oranı en yüksek panel tipi, autocad kullanırken faydası olabilir.

Daha dün önerdim ya monitör, nesini beğenmedin? Gerçek 8-bit üstelik %101 NTSC değeri var. Bu fiyattaki diğer monitörlerin hiçbirinde bunlar yok.

AH-IPS almayın daha gelişmiş IPS panel kullanan ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.
AH-IPS, en iyi IPS panellerinden birisidir.

Daha dün önerdim ya monitör, nesini beğenmedin? Gerçek 8-bit üstelik %101 NTSC değeri var. Bu fiyattaki diğer monitörlerin hiçbirinde bunlar yok.

AH-IPS, en iyi IPS panellerinden birisidir.

Monitörü beğendim ama türkiyede bulamadım amazonda var sadece bir de incehesap. hepsiburada gittigidiyor, trendyol sitelerinde yok

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı