CL 16 RAM CL 22 olarak gözüküyor

Tamamdır hocam. Sisteminizi detaylı olarak yazın. RAM ayarları konusunda da @BerkayZ87 hocam yardımcı olabilir. Müsait olunca bakacaktır.

Yukarıya bakın 2666 MHz hızında çalışıyor şu an o RAM'ler CL19 olacak şekilde bir de voltajlar tutmuyor.
İyice baktım. Memory sekmesi çalışma değerini gösterir. JEDEC ise evreleri gösterir.

Tamamdır hocam. Sisteminizi detaylı olarak yazın. RAM ayarları konusunda da @BerkayZ87 hocam yardımcı olabilir. Müsait olunca bakacaktır.
Voltajı 1.2 olacak şekilde ya da 1.35 olacak şekilde hepsini değiştirmeni tavsiye ediyoruz.
Sistem bilgilerini görsel olarak ekledim. Bir de şunu belirteyim: Ben sistemi aldığımda 1 adet RAM vardı ve ben 1 tane daha aldım. Bilgisayara taktıktan sonra da herhangi bir ayarlama yapmadım. Belki bu bilgi işinize yarayabilir.

@sametozbass Birkaç kişinin daha fikrini aldıktan sonra dediğinizi uygulayacağım.

Dosya Ekleri

• aaaunknown.png
    aaaunknown.png
    128,8 KB · Görüntüleme: 38
  • aaaaunknown.png
    aaaaunknown.png
    63,4 KB · Görüntüleme: 17
  • Scjkjkjreenshot_1.jpg
    Scjkjkjreenshot_1.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 34
Rehber size yardımcı olacaktır. XMP ile değil de elle voltaj verip deneyin. Videoya göre yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rehber size yardımcı olacaktır. XMP ile değil de elle voltaj verip deneyin. Videoya göre yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır bakıyorum. Durumu yine ss'lerle bilgilendireceğim.
Tamamdır bakıyorum. Durumu yine ss'lerle bilgilendireceğim.
Voltajı 1.2 olacak şekilde ya da 1.35 olacak şekilde hepsini değiştirmeni tavsiye ediyoruz.
Sadece D.O.C.P. kısmını Profile 1 yaptım video'daki gibi ve durum bu. Düzelmiş gibi duruyor. Sizce her şey olması gerektiği gibi mi?

Dosya Ekleri

• yen'.jpg
    yen'.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 47
  • yen' 2.jpg
    yen' 2.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Demek ki aldığım yerde RAM ayarlarını kendileri yapmışlar. Profile 1 seçili değildi. Sonuçta önerilen ayarlar bir sorun olmaz umarım.
Evet hocam. Çalışmaları güzel. 3000 MHz CL 16 olarak çalışıyorlar. Aynı zamanda da Dual Channel olarak çalışıyorlar. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı