CL19 vs CL 16 RAM

@UBerk her RAM, her zaman 3600 MHz değerlerine çıkmayabiliyor :( Bence OC ile uğraşmak istenmiyor ise 3600 MHz alınız. CL değerleri arasında gözle görülür de bir fark yok. Ryzen'ler için bellekler önemlidir frekans hızı biraz daha öne çıkıyor.

CORSAIR Vengeance 16GB DDR4 3600MHz Ram Siyah CL18 çift modül.

"ns" değerlerini karşılaştırın. Ben aradım biraz ama bulamadım. İşlemci nedir?

CL16 almalısınız. MHz değerini overclock ile artırabilirsiniz.

3200 MHz olarak gördüğüm bir RAM'in hızını artırabilir miyim yani, bir de bu işlem RAM'lerimin ömrünü kısaltır mı?

@UBerk her RAM, her zaman 3600 MHz değerlerine çıkmayabiliyor :( bence OC ile uğraşmak istenmiyor ise 3600 MHz alınız. CL değerleri arasında gözle görülür de bir fark yok. Ryzen'ler için bellekler önemlidir frekans hızı biraz daha öne çıkıyor.

CORSAIR Vengeance 16GB DDR4 3600MHz Ram Siyah CL18 çift modül.

Sistemimin tamamı geldiğinde diğer parçalarımdaki OC işlemlerini de kurulumu yaparken uzman bir ele bırakacağım. Sizin öneriniz peki nedir 3600 MHz mi almalıyım yine de CL 18 olarak. Bu arada hiç sormadan 2 gün önce tam bir F/P ürünü olduğu için attığınız linkten alacaktım fakat ürün stoğu var gibi gösteriliyor ancak stoğu yok aslında. İki gündür belli saat aralıklarında deniyorum.
"Ns" değerlerini karşılaştırın. Ben aradım biraz ama bulamadım. İşlemci nedir?

NS değeri nedir, bilgim yok. İşlemcim Ryzen 5 3600X.
"Ns" değerlerini karşılaştırın. Ben aradım biraz ama bulamadım. İşlemci nedir?

Son düzenleme:
Bu konuda anlatılmış.

Bu konuda anlatılmış.

Konuyu okudum teşekkürler.
İşlemcimi söylemiştim zaten anakartım Gigabyte B450M H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com bu
CORSAIR 16GB DDR4 3200 MHz Ram ben bu RAM'de OC ile yükseltebilir miyim değerleri 3600MHz'ye

RAM OC konusunda pek bir bilgim yok, ama konu sahibini ve Tolga Samet'i etiketlerseniz yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Konuyu okudum teşekkürler.
İşlemcimi söylemiştim zaten anakartım Gigabyte B450M H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com bu
CORSAIR 16GB DDR4 3200 MHz Ram ben bu RAM'de OC ile yükseltebilir miyim değerleri 3600MHz'ye

@Vorplody @Tolga Samet, işlemcim Ryzen 5 3600X yardımcı olursanız sevinirim kafam çok karıştı, işin içinden çıkamadım

3200MHz CL16 ile 3600MHz CL19'un gecikme değerleri aşağı yukarı aynı, 72ns civarı. Bütçeniz varsa 3600MHz CL16 belleklere bakın onların gecikme değerleri 68-69ns civarında. Ayrıca AMD'nin önerisi bu bellekler. Ama bütçeniz yoksa ucuz olanı alın ihtiyaç duyarsanız rehberimden faydalanıp OC yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı