Claw Tutuşa Uygun Fare Önerisi

esador

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler. Steelseries Rival 110 mouse kullanmaktayım. Satın alırken göz ucuyla mouse tutuş şekillerine baktım fakat bu derece fark olacağını tahmin etmemiştim. Şekillerden Claw olan şekille kullanıyorum mouse'u. Fakat Rival 110 elime ince geliyor. Rainbow Six oynuyorum, oynayanınız varsa ani 180 derecelik dönüşler, ani açı değişiklikleri yapılması gereken bir oyun olduğunu bilir. Bu tip anlarda yüzük ve serçe parmağım boşta kalıyor ve fareyi deyim yerindeyse savuramıyorum mousepad üzerinde. Yüzük ve serçe parmağımı rahat ettirmek için avuç içimi havada tutmam gerekiyor ki fare üzerinde tam hakimiyet sağlayabileyim, bu şekilde de refleksler biraz aksıyor. Bu sorunları yaşamayacağım, deyim yerindeyse top gibi şekilli fare önerisi olan var mı? Birde sol kısımda 2 fonksiyon tuşunun olması gerekiyor Rival 110'da olduğu gibi, etiket atma ve karakter becerisini bu tuşlarla yapıyorum çünkü. Rival 110 civarında fiyatı olursa makul olur. FPS oyunları oynuyorum, bu tarza göre öneride bulunabilirsiniz. Ayrıca monitörüm 1080P, öyle anormal yüksek hassasiyete ihtiyacım yok. Marka takıntım yok, gamepower, jamesdonkey gibi markalar olmadıkça. MSI, HyperX, Cooler Master, Steelseries, Asus gibi belli başlı markalardan biri olduğu müddetçe değerlendirebilirim. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Top gibi yükseltisi olan bir mouse arıyorsanız;
  • Logitech G403/603/703
  • Zowie S1/S2 - ZA 11/12/13 (Zowie ZA serisinde güncel sensör bulunmuyor hala 3310 sensörler kullanılıyor, seri henüz güncellenmedi.)
  • Cooler Master MM710/711 veya ucuz alternatif Cooler Master CM110 (CM110 ile MM710 aynı ergonomiye sahip. Sensör, kablo ve skatezler gibi kısımlardan kısılmış durumda)

Top gibi yükseltisi olan bir mouse arıyorsanız;
  • Logitech G403/603/703
  • Zowie S1/S2 - ZA 11/12/13 (Zowie ZA serisinde güncel sensör bulunmuyor hala 3310 sensörler kullanılıyor, seri henüz güncellenmedi.)
  • Cooler Master MM710/711 veya ucuz alternatif Cooler Master CM110 (CM110 ile MM710 aynı ergonomiye sahip. Sensör, kablo ve skatezler gibi kısımlardan kısılmış durumda)
Öneriler için teşekkürler, fiyatlar biraz tuzlu benim için. Cooler master CM110 boyutlarıda Rival 110'la birbirine çok yakın geldi. CM310 hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer önerilerinize nazaran daha ucuz. Hem Rival 110'dan daha geniş bir fare.

Ben de claw grip tarzı tutuyorum. Zowie EC2-A almıştım hala kullanıyorum ve öneririm. Fakat artık satışta göremiyorum. Onun yerine herhalde başka bir şey çıkardılar.

Düzeltme:Fonksiyon olayını sonradan gördüm. Bu mouselarda fonksiyon tuşları yok. Solda 2 adet tuşu var fakat programlanamıyor diye biliyorum. Sadece sayfa ileri-geri.

Ben de claw grip tarzı tutuyorum. Zowie EC2-A almıştım hala kullanıyorum ve öneririm. Fakat artık satışta göremiyorum. Onun yerine herhalde başka bir şey çıkardılar.
Bütçem 200₺ civarlarını çok geçemez malesef. Bayağı bir Zowie öneren var fakat dediğim gibi bir fareye 200₺ civarlarından fazla ayıramam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı