Claymore mining yaparken sistem kendini resetliyor

BatuhanD.

Decapat
Merhaba, RX 5700 XT Sapphire Nitro+ kartına sahibim. Claymore uygulaması ile mining yapıyorum. Mining esnasında bilgisayar bir süre sonra kendini resetliyor. Bu bazen 30 dk sonra oluyor bazen ise 2 saat sonra oluyor, zamanını tam kestiremedim. Ortalama 54 MH ile kazım yapıyorum, kazım sırasındaki değerlerimi altta paylaştım.
Memory Clock'u 1850'ye çektiğim zaman evet MH düşüyor ama yine de reset atıyor.
1614973639942.png
1614973660749.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, RX 5700 XT Sapphire Nitro+ kartına sahibim. Claymore uygulaması ile mining yapıyorum. Mining esnasında bilgisayar bir süre sonra kendini resetliyor. Bu bazen 30 dk sonra oluyor bazen ise 2 saat sonra oluyor, zamanını tam kestiremedim. Ortalama 54 MH ile kazım yapıyorum, kazım sırasındaki değerlerimi altta paylaştım.
Memory Clock'u 1850'ye çektiğim zaman evet MH düşüyor ama yine de reset atıyor.
Eki Görüntüle 908378Eki Görüntüle 908379

PSU yetersiz olabilir mi?
İşlemci frekansın nasıl? Yetersiz güçten dolayı stabil çalışmıyor olabilir.

Hocam mining de sadece kart üzerine düşünüpte internetten RX 5700 XT için overclock değerleri diye görüp o değerlerde sistemi çalıştırmak mantıklı değil. Neden derseniz çünkü sadece karta göre değil sizin yaptığınız değerler demek ki sisteminiz için stabil bir değer değil Memory clock u düşürerek sisteminize en stabil değeri bulun. 0.5 MH/s için sistem kapanmasındansa daha stabil bir değerde Full aktif kullanın.
Ek olarak görüyorum ki kartınız 127 Watt ile çalışıyor 5700XT 225 Watt'lık bir kart ve ETH kazımında 225 Watt dada 95 Watt da da aynı MH/s kazımını yapar.

Hocam bütün değerleri varsayılan değerlere alıp kaç MH/s kazıyorsunuz? Core clock ve Memory clock ellemeden varsayılana alıp gücü 95 Watt'a çektikten sonra kendinize stabil Core clock ve Memory clock değerleri bulmanızı tavsiye ediyorum.

Hocam mining de sadece kart üzerine düşünüpte internetten RX 5700 XT için overclock değerleri diye görüp o değerlerde sistemi çalıştırmak mantıklı değil. Neden derseniz çünkü sadece karta göre değil sizin yaptığınız değerler demek ki sisteminiz için stabil bir değer değil Memory clock u düşürerek sisteminize en stabil değeri bulun. 0.5 MH/s için sistem kapanmasındansa daha stabil bir değerde Full aktif kullanın.
Ek olarak görüyorum ki kartınız 127 Watt ile çalışıyor 5700XT 225 Watt'lık bir kart ve ETH kazımında 225 Watt dada 95 Watt da da aynı MH/s kazımını yapar.
Cevap için teşekkürler. Genelde voltajı 850'ye çekip düşük watt'ta kazıyordum fakat bu tarz kapanmalar olunca yükselteyim dedim. Dediğiniz gibi kapanıp kesilmesindense biraz daha düşük MH/s ile full aktif kullanmakta daha mantıklı.

Varsayılan değerlere alınca ortalama 50-51 MH/s veriyor.

Cevap için teşekkürler. Genelde voltajı 850'ye çekip düşük Watt'ta kazıyordum fakat bu tarz kapanmalar olunca yükselteyim dedim. Dediğiniz gibi kapanıp kesilmesindense biraz daha düşük MH/s ile Full aktif kullanmakta daha mantıklı.

Varsayılan değerlere alınca ortalama 50-51 MH/s veriyor.

Dediğim gibi stabil değerlere çektikten sonra Watt değeriniz 95'e denk gelecek şekilde ayarlayın daha sonra Core clock ve Memory clock u yavaş yavaş arttırarak saat saat deneyin. Yanlış bilmiyorsam Core clock arttırmanız kazım değerinizi arttırmayacaktır Memory clock 1600 verin 53-54 MH/s arası olacağını düşünüyorum stabil kazın. 95 Watt'a ayarladıktan sonra isterseniz Core clock vermeden önce 91 92 Watt'lara çekin orada ki MH/s değeriyle 95'deki aynı mı diye bakın yanlış bilmiyorsam 91 Watt'ta da 225 de de aynı kazması gerekiyor.

Dediğim gibi stabil değerlere çektikten sonra Watt değeriniz 95'e denk gelecek şekilde ayarlayın daha sonra Core clock ve Memory clock u yavaş yavaş arttırarak saat saat deneyin. Yanlış bilmiyorsam Core clock arttırmanız kazım değerinizi arttırmayacaktır Memory clock 1600 verin 53-54 MH/s arası olacağını düşünüyorum stabil kazın. 95 Watt'a ayarladıktan sonra isterseniz Core clock vermeden önce 91 92 Watt'lara çekin orada ki MH/s değeriyle 95'deki aynı mı diye bakın yanlış bilmiyorsam 91 Watt'ta da 225 de de aynı kazması gerekiyor.
Tamamdır, 95W olayını deneyeceğim. İnternette araştırmalarıma göre insanlar Core Clock'u ortalama 1350'de kullanıyor bu sebepten düşük ayara çekmiştim. Ayrıca bu power limit olayını tam olarak anlamış değilim bazıları -%35'lere çekiyor bilginiz var mıdır acaba?

Tamamdır, 95W olayını deneyeceğim. İnternette araştırmalarıma göre insanlar Core Clock'u ortalama 1350'de kullanıyor bu sebepten düşük ayara çekmiştim. Ayrıca bu Power limit olayını tam olarak anlamış değilim bazıları -%35'lere çekiyor bilginiz var mıdır acaba?

Hocam zaten dediğim gibi ha 225 Watt ha 91 95 Watt kazım aynı tüketim fazla dolayısıyla düşük Watt da kazmak daha mantıklı hem sağlık hem tüketim açısından. %-35'lere çektiğinizde tahminim zaten 90-95 arası bir Watt'a denk gelecek. Lütfen denemenizden sonra fotoğraf paylaşın ortalama 1350 1500 Memory clock arası kullanabilirsiniz. NVIDIA kartlarda Core clock verince kazım artmıyordu ben 3060 Ti ile denediğimde AMD de de öyleyse Core clock vermeyin bunu da denersiniz.

Hocam zaten dediğim gibi ha 225 Watt ha 91 95 Watt kazım aynı tüketim fazla dolayısıyla düşük Watt da kazmak daha mantıklı hem sağlık hem tüketim açısından. %-35'lere çektiğinizde tahminim zaten 90-95 arası bir Watt'a denk gelecek. Lütfen denemenizden sonra fotoğraf paylaşın ortalama 1350 1500 Memory clock arası kullanabilirsiniz. NVIDIA kartlarda Core clock verince kazım artmıyordu ben 3060 Ti ile denediğimde AMD de de öyleyse Core clock vermeyin bunu da denersiniz.
Şuan attığım fotoğraftaki ayarlarda 50 MH/s ile kazıyor. Fakat sistem resetlermi resetlemezmi onu ilerleyen saatlerde gösterir. Memory Clock'u 1800'e çektiğim zaman 51-52 MH/s veriyor. 1850'de ise 53-54 aralığında veriyor. Core Clock(1500) ve güç tüketimi(109W) sabit.
1614976750716.png

Geri
Yukarı