Clean bulk vs definasyon

Arkadaşlar merhaba.
Çok kararsız kaldığım için sizden de yorum almak istiyorum. Yağ oranım şu an %18 tam bu çıkıyor.
Artık spor yapmak bende alışkanlık oldu fakat beslenme maalesef ki böyle değil zaten bu sporun %80i beslenme %20'si ağırlık diye de bence çok doğru da bir söz var.
Sizce ben clean bulk mu yapmalıyım yoksa definasyona mı giremeliyim? Aynada kendimi güzel görmek istiyorum.
Bir de benim yağlarım karın bölgemde toplanmıyor bacak ve yüz de toplanıyor yüzüm normalde çok kemikli elmacık kemiklerim vs çok belirgin fakat %18 yağ oranında karın kasım belli oluyor. Elmacık kemiklerim olmuyor. Sizce yağ oranımı %8-10'a kadar düşürüp öyle mi clean bulk yapayım? Sonra clean bulkta da illaki ufak yağlanırım mayıs ve Haziran'da kalan bölümde cut mu yapayım?
Yağ oranım %18, boyum 178 kilom 75.

Yağ oranını 30 40 günde yüzde %8-10'a doğal bir şekilde düşürebiliyorsan helal olsun :D
Onun dışında metabolizma ve vücut yapısıyla ilgili. Seni görmeden yorum yapmak zor ama şu an clean bulk yapıp nisan Mayıs gibi cuta girersen hacimli bir cut görüntün olabilir. Kış aylarını off season gibi düşünüp kilo alıp yağlanmaya bak :D

Yağ oranını 30 40 günde yüzde %8-10'a doğal bir şekilde düşürebiliyorsan helal olsun :D
Onun dışında metabolizma ve vücut yapısıyla ilgili. Seni görmeden yorum yapmak zor ama şu an clean bulk yapıp nisan Mayıs gibi cuta girersen hacimli bir cut görüntün olabilir. Kış aylarını off season gibi düşünüp kilo alıp yağlanmaya bak :D
Clean bulk ile ufak yağlanıp sonrasında düzgün cuta girmek de diğer seçenek
ama ne buluyorsan hayvan gibi ye dirty bulk yap en kötü seçenek hocam. @Hydra6

Hocalarım benim metabolizmam çok garip hızlı kilo alıp hızlı veriyorum normal tutarsam dengede kalıyor bu konuda bence şanslıyım ben aynada kendimi eskisi gibi görmek istediğim için bir 30 - 45 gün arası mini cut yapacağım sonra clean bulk yapacağım zaten dirty bulk şu saaten sonra bulaşmıycağım şeylerden birisidir bulaştığım için zaten yağ oranlarım bu miktarlara çıktı. Aynada kendime bakınca güzel ışıkta gene karın kaslarım belli oluyor fakat karın kası vs umurumda değil yüz olarak çok yağlanıyorum ufak bir artışta bile bir de yanaklı yüz bana yakışmıyor bundan dolayı bir mini cut ile %12-13 bandına düşsem bile bana yeter zaten cuttan sonra da 2 ay içinde kreatinin etkisiyle güzel yağsız kütle koyarım. Bence gidip 40 kilo olan adamlar dışında kimse dirty bulka yönelmemeli.
Tavsiyeleriniz için hepiniz sağ olun umarım başkalarınında yararına olur bu forum bence kimse dirty yapmamalı.

Hocalarım benim metabolizmam çok garip hızlı kilo alıp hızlı veriyorum normal tutarsam dengede kalıyor bu konuda bence şanslıyım ben aynada kendimi eskisi gibi görmek istediğim için bir 30 - 45 gün arası mini cut yapacağım sonra clean bulk yapacağım zaten dirty bulk şu saaten sonra bulaşmıycağım şeylerden birisidir bulaştığım için zaten yağ oranlarım bu miktarlara çıktı. Aynada kendime bakınca güzel ışıkta gene karın kaslarım belli oluyor fakat karın kası vs umurumda değil yüz olarak çok yağlanıyorum ufak bir artışta bile bir de yanaklı yüz bana yakışmıyor bundan dolayı bir mini cut ile %12-13 bandına düşsem bile bana yeter zaten cuttan sonra da 2 ay içinde kreatinin etkisiyle güzel yağsız kütle koyarım. Bence gidip 40 kilo olan adamlar dışında kimse dirty bulka yönelmemeli.
Tavsiyeleriniz için hepiniz sağ olun umarım başkalarınında yararına olur bu forum bence kimse dirty yapmamalı.
Creatini güçten düşmemek için diyette de kullanabilirsiniz. Güray aydının attığım videosu ve Günlük Kalori Hesaplama bu makaleyi tamamen öğrenirseniz 30 45 günde rahat bir şekilde 12 13 yağ oranına inersiniz diye düşünüyorum. Tabi istikrarlı olmak en önemlisi o başka, kalori açığı ne kadar yüksekse proteini de o kadar yüksek almayı unutmayın.

Okumadan yazıyorsun galiba :D
Arkadaşım mantığı anlatıyorum ben o adama özel bir şey yazmadım. kilo alacaksan veya kilo vereceksen diyorum. Bu adam zaten Bulk yapmayacak ben ona hayvan gibi ye demedim. Ayrıca burası bir forum burada her verilen bilgi doğru olmayabilir kendisinin de araştırması lazım. Eğer araştırmıyorsa, her denileni yapıyorsa hevesi zaten kırılacak. Ayrıca öyle yok 5x kas kütlesi koyar, yok 4x kas kütlesi koyar ne demek? Asıl moralini bozacak bir şey varsa oda bu söylediğindir.
Kilo alacaksan hayvan gibi he hayvan gibi bas kilo vereceksen az ye bol protein ye.
Bu cümleden ne anlıyorsun sen?
Clean bulk ile ufak yağlanıp sonrasında düzgün cuta girmek de diğer seçenek
ama ne buluyorsan hayvan gibi ye dirty bulk yap en kötü seçenek hocam. @Hydra6
Diyene bakar mısın?

Son düzenleme:
Creatini güçten düşmemek için diyette de kullanabilirsiniz. Güray aydının attığım videosu ve Günlük Kalori Hesaplama bu makaleyi tamamen öğrenirseniz 30 45 günde rahat bir şekilde 12 13 yağ oranına inersiniz diye düşünüyorum. Tabii istikrarlı olmak en önemlisi o başka, kalori açığı ne kadar yüksekse proteini de o kadar yüksek almayı unutmayın.

Sağ olun hocam günde 2000 kalori ile başlayıp son 2 hafta 1500'e kadar düşeceğim proteini rahat tamamlıyorum zaten. 35 güne bu iş tamam.

Ayrıca öyle yok 5x kas kütlesi koyar, yok 4x kas kütlesi koyar ne demek? Asıl moralini bozacak bir şey varsa oda bu söylediğindir.
Verdiğim örnek clean yerine dirty bulk yapan adamın koyacağı kas kütlesi farkı az ancak kazanacağı yağ kütlesi farkının fazla olduğunun anlaşılması için.
Kişiye özel bir durum yok.
Bu cümleden ne anlıyorsun sen?
''Kilo alacaksan hayvan gibi he hayvan gibi bas'' Bir önceki mesajınızda dirty bulk öven bir arkadaşı destekleyip bu mesajı yazdığınız için ben bu mesajınızdan, kilo almak istiyorsan clean falan karıştırma hayvan gibi ye(dirty bulk yap) anlıyorum?
Bunu demek istemediyseniz de neden bir önceki mesajınızda kalori hesabını kötüleyen, bulkun sadece dirty yapılması gerektiğini savunan bir arkadaşı destekliyorsunuz ve aksini iddia eden arkadaşa sallıyorsunuz?

Diyene bakar mısın?
Anlamadım?

Geri
Yukarı