Clio 4 2013 vs Fiat Linea 2011 vs Fiat Fiorino 2015 vs Fluence 2011

Ya vallahi bitmedi şu forumda hiçbir şey bilmeden yorum yapanlar.

Konu sahibi arkadaş, önce ne istediğini belirle.
Clio neyse de Fiorino'nun o listede ne işi var?
Hepsinin farklı bir amacı var denilebilir.

Bana tam olarak ne istediğini/beklediğini yazarsan birini önereyim.

Boş boş perti çıkmış araba önerilerine aldırma.
Hee 2016 Linea ile 2006 Octavia aynı listede. 😃
Saçmalık.

Yol tutuşunu sadece 120’den sonra değerlendirmeyin. İç mekan olarak Clio SW ve 301 sizi üzmez. Konfor rahatlık açısından Linea ikisindende kötüdür. Linea alacaksanız 210.000 TL’nin tamamını yatırmayın birazını cebinizde kalsın. Al sat yapmayı düşünmüyorsanız 210.000 TL’ye Clio SW ve 301 uzun ömürlü olur sizin için. İkisininde piyasası Linea’ya göre yavaş çünkü.

301’in yol tutuşu Linea ile kıyaslanamaz ve güvenli bir araç. Bu bütçede alacağınız arabanın malzeme kalitesini tartışmayın. Aile aracında gidişte tartışılmaz.
Teşekkür ederim babama da söyleyeceğim ibre şu an 301 ve clio sw arasında gidip geliyor
Ya vallahi bitmedi şu forumda hiçbir şey bilmeden yorum yapanlar.

Konu sahibi arkadaş, önce ne istediğini belirle.
Clio neyse de Fiorino'nun o listede ne işi var?
Hepsinin farklı bir amacı var denilebilir.

Bana tam olarak ne istediğini/beklediğini yazarsan birini önereyim.

Boş boş perti çıkmış araba önerilerine aldırma.
Fiorino bagaj yüzünden. Başka bir beklentiden değil.
İsterlerimi de yazdım zaten arabayı sadece kendime alacak olsaydım clio 4 hb icon paket alıp kenara çekilecektim 300 lt bagaj tek başıma bana yeter. Biz dört kişilik aileyiz uzun yollarda 2 büyük 2 küçük 4 bavulumuz oluyor yanında da irili ufaklı çanta falan filan işte. Yani maksimum bagaj genişliği sunacak bir araç lazım. Bunun yanında az yakmalı bu yüzden de dizel olmalı. İçi konforlu olmalı bu yazdığım araçların içinde en konforlusu clio 4 sw kalitesi falan tartışılır ama iç konforu tam da aradığım şekilde. Star stop olsun multimedya ekranı olsun onun konumu olsun yani clio 4 iç konforunda bir araç olmalı bagaj ve yakıt konusuna ek olarak. Bunun dışında çok sıkış pıkış olmamalı içi 4 kişiyi ferah şekilde taşıyacak bi araç olmalı. Hız tutkunu değilim 0 dan 100 e 5 saniyede çıkan bir araç aramıyorum düz yolda da 140 150 basan biri değilim az önce de demiştim çok sürüş tecrübem yok. Şehir dışına çıkmadığım zamanlarda yokuşlarda aman aman bir tırmanma performansı beklemiyorum yokuş yukarı 4. Viteste değil 2. Viteste de gitsem benim için bişey değişmez. Bakım masrafları ve parça sorunu olmamalı. Sanırım bu kez gayet iyi anlattım isterlerimi. Clio 4 sw ve Pegout 301 dışında bu dediklerime hangi araçları önerebilirsiniz? Bütçe dediğim gibi max 220 bin
Bakıyorum
Arkadaş biraz daha yenilikçi, elektronik bir araba arıyor. Clio SW alabilir kafasınada yatmış kötü bir araba değil.
Aynen işte tam olarak demek istediğim bu ama yine de bakacağım araca
1. Si babamın arabası bu değil. 2.si böyle bi paraya böyle düşük kmli bir octavia kalitesi almak... dili olan konuşuyor.

Biraz daha para verip daha sonra multimedya taktırabilirsiniz.
Hocam araba güzel de çok yakıyor be yakıtın 22 lira olduğu şu günlerde babam hayatta onay vermez :D ve torku düşük geldi bana

Son düzenleme:
Teşekkür ederim babama da söyleyeceğim ibre şu an 301 ve Clio SW arasında gidip geliyor.

İsterlerimi de yazdım zaten arabayı sadece kendime alacak olsaydım Clio 4 hb icon paket alıp kenara çekilecektim 300 lt bagaj tek başıma bana yeter. Biz dört kişilik aileyiz uzun yollarda 2 büyük 2 küçük 4 bavulumuz oluyor yanında da irili ufaklı çanta falan filan işte. Yani maksimum bagaj genişliği sunacak bir araç lazım. Bunun yanında az yakmalı bu yüzden de dizel olmalı. İçi konforlu olmalı bu yazdığım araçların içinde en konforlusu Clio 4 SW kalitesi falan tartışılır ama iç konforu tam da aradığım şekilde. Star stop olsun multimedya ekranı olsun onun konumu olsun yani Clio 4 iç konforunda bir araç olmalı bagaj ve yakıt konusuna ek olarak. Bunun dışında çok sıkış pıkış olmamalı içi 4 kişiyi ferah şekilde taşıyacak bir araç olmalı. Hız tutkunu değilim 0'dan 100'e 5 saniyede çıkan bir araç aramıyorum düz yolda da 140 150 basan biri değilim az önce de demiştim çok sürüş tecrübem yok. Şehir dışına çıkmadığım zamanlarda yokuşlarda aman aman bir tırmanma performansı beklemiyorum yokuş yukarı 4. viteste değil 2. viteste de gitsem benim için bir şey değişmez. Bakım masrafları ve parça sorunu olmamalı. Sanırım bu kez gayet iyi anlattım isterlerimi. Clio 4 SW ve Peugeot 301 dışında bu dediklerime hangi araçları önerebilirsiniz? Bütçe dediğim gibi Max 220 bin.

Bakıyorum.

Aynen işte tam olarak demek istediğim bu ama yine de bakacağım araca.

Hocam araba güzel de çok yakıyor be yakıtın 22 lira olduğu şu günlerde babam hayatta onay vermez :D ve torku düşük geldi bana.

İnanın memnun kalırsınız zaten çok da basmıyormuşsunuz. Bu fiyata bu kalite...

Teşekkür ederim babama da söyleyeceğim ibre şu an 301 ve clio sw arasında gidip geliyor

İsterlerimi de yazdım zaten arabayı sadece kendime alacak olsaydım clio 4 hb icon paket alıp kenara çekilecektim 300 lt bagaj tek başıma bana yeter. Biz dört kişilik aileyiz uzun yollarda 2 büyük 2 küçük 4 bavulumuz oluyor yanında da irili ufaklı çanta falan filan işte. Yani maksimum bagaj genişliği sunacak bir araç lazım. Bunun yanında az yakmalı bu yüzden de dizel olmalı. İçi konforlu olmalı bu yazdığım araçların içinde en konforlusu clio 4 sw kalitesi falan tartışılır ama iç konforu tam da aradığım şekilde. Star stop olsun multimedya ekranı olsun onun konumu olsun yani clio 4 iç konforunda bir araç olmalı bagaj ve yakıt konusuna ek olarak. Bunun dışında çok sıkış pıkış olmamalı içi 4 kişiyi ferah şekilde taşıyacak bi araç olmalı. Hız tutkunu değilim 0 dan 100 e 5 saniyede çıkan bir araç aramıyorum düz yolda da 140 150 basan biri değilim az önce de demiştim çok sürüş tecrübem yok. Şehir dışına çıkmadığım zamanlarda yokuşlarda aman aman bir tırmanma performansı beklemiyorum yokuş yukarı 4. Viteste değil 2. Viteste de gitsem benim için bişey değişmez. Bakım masrafları ve parça sorunu olmamalı. Sanırım bu kez gayet iyi anlattım isterlerimi. Clio 4 sw ve Pegout 301 dışında bu dediklerime hangi araçları önerebilirsiniz? Bütçe dediğim gibi max 220 bin

Bakıyorum

Aynen işte tam olarak demek istediğim bu ama yine de bakacağım araca

Hocam araba güzel de çok yakıyor be yakıtın 22 lira olduğu şu günlerde babam hayatta onay vermez :D ve torku düşük geldi bana
Motor olarak çok beğensem de 301 kazık gibi araç bilginiz olsun. Yol sesinden kulaklarınız titreyebilir uzun yol yapacakmışsınız madem.

@Olympusson907, Clio SW dururken 301'e yanaşmazdım bile yerinizde olsam. Yalıtım, konfor, yol tutuş yok denecek kadar az çünkü. Tek artısı yakıtı, ona da 1-2 litre fazla yakan bir araç tercih edilebilir.

Şehiriçinde benzinli önerirdim ama ne kadar kilometre yapıyorsunuz vs. bilmediğim için bir şey diyemem.

Ben Ankara'dan Erzurum'a Fiat grubundan bir araçla gittim bir keresinde ve hiçbir yerde üzmedi 1.3 Multijet motoruyla beraber.
dCi motordansa Multijet motoru tercih ederim.
İkisi de sorunsuz ve az yakan motorlardır. Yürütme maliyetleri (bakım, parça vs.) de Multijetlerin daha az diye biliyorum.

Alacağınız aracın kilometre ve hasar durumları da önemli tabii.

Fiorino da alınabilir bir seçenek. Kamyonet ruhsatlı olması (otomobil var mı bilmiyorum) sorun olmayacaksa tabii. Ticari olmasından dolayı yalıtımı zayıftır, motor sesi ve yol sesini olduğu gibi içeri alır. Konforu idare eder, arka koltuktakiler hariç. Yol tutuşu gayet iyidir.

Araba piyasasıyla/fiyatlarıyla uzun zamandır ilgilenmiyorum. Model belirtirseniz daha çok fikir belirtebilirim.

@Olympusson907, Clio SW dururken 301'e yanaşmazdım bile yerinizde olsam. Yalıtım, konfor, yol tutuş yok denecek kadar az çünkü. Tek artısı yakıtı, ona da 1-2 litre fazla yakan bir araç tercih edilebilir.

Şehiriçinde benzinli önerirdim ama ne kadar kilometre yapıyorsunuz vs. bilmediğim için bir şey diyemem.

Ben Ankara'dan Erzurum'a Fiat grubundan bir araçla gittim bir keresinde ve hiçbir yerde üzmedi 1.3 Multijet motoruyla beraber.
dCi motordansa Multijet motoru tercih ederim.
İkisi de sorunsuz ve az yakan motorlardır. Yürütme maliyetleri (bakım, parça vs.) de Multijetlerin daha az diye biliyorum.

Alacağınız aracın kilometre ve hasar durumları da önemli tabii.

Fiorino da alınabilir bir seçenek. Kamyonet ruhsatlı olması (otomobil var mı bilmiyorum) sorun olmayacaksa tabii. Ticari olmasından dolayı yalıtımı zayıftır, motor sesi ve yol sesini olduğu gibi içeri alır. Konforu idare eder, arka koltuktakiler hariç. Yol tutuşu gayet iyidir.

Araba piyasasıyla/fiyatlarıyla uzun zamandır ilgilenmiyorum. Model belirtirseniz daha çok fikir belirtebilirim.
Şu an clio 4 sw ye daha yakınım. Burada yazan bütün araçlarla iç donanım ve yakıt konusunu karşılaştırdim. Bu konuda clio daha iyi şu an. Bagaj hacminde burada yazılanların bir çoğu daha geniş cliodan ama modeller eski. Zaten senede 2 kez dışında bagaji full doldurmayacagiz bile. Hasar kaydı olmayan veya 5-6 binden daha az kmsi 200 binden aşağıda olan bir kaç clio sw buldum. Buna ek olarak hiç kendimizi zorlamak istemezsek daha ucuza ve iş gören bişey almak istersek de sanırım 1.3 linea olacak bu. Çünkü 100 bin liraya bile bulunuyor arkadaşım 120 bile aldı istersem temiz bir araç bulacak.
301 den hala vazgeçmiş değilim güncel olmasından ötürü. Bu üçünden clio 4 sw mi öneriniz?
Clio SW alın geçin. Gördüğüm kadarıyla 1.2 benzin ve 1.5 dizel mevcut ikiside 75 HP. Benzinli daha sessiz çalışır, dizele göre parça olarakta daha ucuz diye biliyorum ama dizel daha az yakıyor. Ben benzin seviyorum, sessiz yüksek devir çevirmesi dizele göre çok güzel. Yerinizde olsam 1.2 benzin alırım geçerim.
Renault / Clio / 1.2 SportTourer / Joy / sahibinden tamamen orijinal sahibinden.comda - 1023495336
1.2 değil de sanırım alırsak 1.5 dci alacağız dizel
Motor olarak çok beğensem de 301 kazık gibi araç bilginiz olsun. Yol sesinden kulaklarınız titreyebilir uzun yol yapacakmışsınız madem.
Uzun yolda clio 4 sw mi iyidir 301 mi her bakımdan?
Bir de megane 3 grand tourer nasıldır arkadaşlar? Bagajı ve yakıt deposu hacmi hoşuma gitti

301 kesinlikle önermem. Aman diyim uzak durun. Test edin, içinize sinerse bir şey diyemem. Az yakması dışında bir artısı yok.

Clio ve Linea'yı kısa bir süreliğine kullandım, hatta Clio'yu neredeyse hiç kullanmadım denilebilir.

İç donanım olarak Linea daha doludur. Örnek olarak, boş paketinde arka camları çevirmeli olan Clio nasıl boş paketinde arkaları otomatik camlı olan Linea'dan dolu olabilir? Bu tamamen paketle alakalı bir şey.

Konforlarıyla alakalı bir şey diyemem, hatırlamıyorum.

Euro 5 Multijet önermek içimden gelmiyor, sık sık DPF problemi çıkıyor çünkü. Siz de senede 2 kereden fazla uzun yol yapmayacaksınız anladığım kadarıyla. Bu sebepten dCi tercih etmek daha iyi olabilir. Euro 4 veya 6 motorlu bir Linea alınabilir.

Şahsen 150 bini geçmiş dizel motor tercih etmezdim. Soğuk motora dip gaz yapanlar sağolsun, çoğu yorulmuş oluyor dizellerin. Ağır bakımıydı, enjektörüydü, bilmem neyiydi derken kısacası bakımsız dizelin ocak söndürme ihtimali var.

Clio yerine Megane 3 daha iyi olabilir.

Şu an clio 4 sw ye daha yakınım. Burada yazan bütün araçlarla iç donanım ve yakıt konusunu karşılaştırdim. Bu konuda clio daha iyi şu an. Bagaj hacminde burada yazılanların bir çoğu daha geniş cliodan ama modeller eski. Zaten senede 2 kez dışında bagaji full doldurmayacagiz bile. Hasar kaydı olmayan veya 5-6 binden daha az kmsi 200 binden aşağıda olan bir kaç clio sw buldum. Buna ek olarak hiç kendimizi zorlamak istemezsek daha ucuza ve iş gören bişey almak istersek de sanırım 1.3 linea olacak bu. Çünkü 100 bin liraya bile bulunuyor arkadaşım 120 bile aldı istersem temiz bir araç bulacak.
301 den hala vazgeçmiş değilim güncel olmasından ötürü. Bu üçünden clio 4 sw mi öneriniz?

1.2 değil de sanırım alırsak 1.5 dci alacağız dizel

Bir de megane 3 grand tourer nasıldır arkadaşlar? Bagajı ve yakıt deposu hacmi hoşuma gitti
Megane 3 kullanmadım yorum yapamam ancak 301 kesinlikle yalıtım anlamında leş bir araç. Clio 4'ü uzun yolda binlerce* KM kullandım 1.5 dci 75 beygirdi aracım. Yokuşta sabitlediğin hızda yorulmadan çıkar hiç 75'lik gibi değildir yani tüm benzinlilere el sallarsın. Yalıtım konusunda 301'den katbe kat daha iyidir malzeme kalitesi olarak yakınlar.

* İmla

Yeni konular

Geri
Yukarı