Clio 4'te elektrik arızası var

shakerr

Picopat
Daha fazla  
Arabayı çalıştırdıktan sonra 5 dakika yol aldıktan sonra aniden fotoğraftaki lambalar yanıyor ve tehlike elektrik arızası yazısı çıkıyor. Araba stop etmiyor, çalışmaya devam ediyor. Kapatıp açtığımda 5 dakika sorun yine aynı. Ayrıca start stop kontrol ettirin uyarısı da çıkıyor. Fotoğrafı ekliyorum 2020 Clio 4. Bir fikri olan varsa yazarsa çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• 3f69e573-1041-4543-ba02-d5d694adafa6.jpg
    3f69e573-1041-4543-ba02-d5d694adafa6.jpg
    259 KB · Görüntüleme: 253
Şarj dinamosu, alternatör sorunu ya da akü kaçağı var anlamına geliyordu. Servise götürmeniz gerekiyor.

Arabayı çalıştırdıktan sonra 5 dakika yol aldıktan sonra aniden fotoğraftaki lambalar yanıyor ve tehlike elektrik arızası yazısı çıkıyor. Araba stop etmiyor, çalışmaya devam ediyor. Kapatıp açtığımda 5 dakika sorun yine aynı. Ayrıca start stop kontrol ettirin uyarısı da çıkıyor. Fotoğrafı ekliyorum 2020 Clio 4. Bir fikri olan varsa yazarsa çok iyi olur.
Şarj dinamosu arızası veya ölü aküden kaynaklanıyor olabilir.

Akü daha 4 aylık. Yine de bir kaçaktan dolayı bitmiş olabilir mi diyorsunuz ? Çok garip gerçekten hiç ihtimal vermiyordum.

Selam, benim araçta da aynı sorun var. Ara ara bip sesi ile birlikte göstergede tehlike elektrik arızası yazıyor ve hemen kayboluyor. Servise götürdüm aküyü değiştirdiler, alternatörü değiştirdiler ama çözüm olmadı yine aynı. Sanırım kronik bir durum var bu araçlarda. Çözüm bulabilirseniz bilgilendirebilir misiniz?

Selam dostlar tekrardan bir güncelleme yapmak istedim. Araç 1 haftadır sanayide, akü start stopsuz olduğundan start stop arızası veriyormuş onu hallettik aküyü değiştirerek. Fakat elektrik arızası problemi hala devam ediyordu.Şarj dinamosu değişti, elektrik tesisatı kontrol edildi. Sorun hala devam ediyor. En son beyincide yazılım atılması gerektiğini söylediler oradan bir çözüm gelirse aktaracağım.

Geri
Yukarı