Clio 5 için 16 jant mi tercih edilmeli 17 mi?

Yetkili servisler bariz fark ile fiyat soyluyorlar her urunde, geri gorus kamerasi taktirmak
İstedigimde 7000TL fark ile fiyat cikardilar ve onlarin taktiklari markanin aynisini ayni urunu 7000TL daha ucuza taktirmistim bakim disinda servise gitmeme karari almistim bu durumdan sonra, bu durumda sanirim lastikcilerden vs bakacagim. Cevabiniz icin teşekkür ederim. Sizce yetkili servis ile normal bir lastikciden vs. taktiracagim jant ile fark olur mu?
(Bu durumu Renault servisleri icin soyledim diger servisler bu kadar değildi.)
Diğer lastikçilerde replika jant tuzağına düşme ihtimaliniz var ve hiç tavsiye etmem. Olur olmadık yerde çatlar ederse başınız yanar. Ayrıca çok da ağır oluyorlar. Eğer 9 kilo altı bir jant bulursanız çok iyi olur.
Jantı illa yetkiliden almanıza gerek de yok. İkinci el piyasasında kolay bulabilirsiniz. Sadece Facebook gruplarını falan dolansanız yeter bile.

Bence de abartı. Sadece üst segment sedanlara ve SUV’lara güzel gidiyor 17 inç.
Tamamen size kalmış ama.
Görüntü istiyorsanız.
17 40 veya 45 yanak koymanız çok iyi olacaktır ama.
Konfor isterseniz 16 tercih edin.
Benim de fikrim bu yonde tesekkurler ilginiz icin.

Diğer lastikçilerde replika jant tuzağına düşme ihtimaliniz var ve hiç tavsiye etmem. Olur olmadık yerde çatlar ederse başınız yanar. Ayrıca çok da ağır oluyorlar. Eğer 9 kilo altı bir jant bulursanız çok iyi olur.
Jantı illa yetkiliden almanıza gerek de yok. İkinci el piyasasında kolay bulabilirsiniz. Sadece Facebook gruplarını falan dolansanız yeter bile.
Tesekkur ederim bakacagim, sizin onerdiginiz bir yer var ise de yazabilirsiniz.

Geri
Yukarı