Cloud 2 879 TL

Hyperx Cloud 1 kullandım iyi ses kartlarıyla ve iyi yazılımla. Cloud 1 ve 2 aynı kulaklık, kutusu vs. bile. Cloud 2'de ses kartı var fazladan.
Cloud 1'i kullandığım ilk sistemde Realtek ALC1120 ses çipi ve Creative'in yazılımı vardı. İkinci sistemimde Realtek ALC1220 ses çipi ve Nahimic 2 sonradan Nahimic 3 yazılımı ile kullandım. R6 Siege, Battlefield serileri, PUBG ile kullandım. Daha sonra 1More H1007, şimdi de Razer Blackshark V2 Pro kullanıyorum.
Bu 3'ü içinde en kötüsüydü. Kötü derken bu 3'ü içinde 3. olurdu desem daha iyi olur. 366 TL'ye almıştım. Cloud 2 o zaman 450-500 TL arasındaydı. Kaldı ki benim sistemlerimdeki onboard ses kartları Cloud 2'nin ses kartından çok çok iyiler. Altın kaplama çıkışlar, yüksek OHM beslemesi, sistemin parazitinden yalıtılmış ses kartı alanı vs. Cloud 2'nin sanal surroundı bazı oyunlarda çok iyi ses kastırabilir ama o kadar.
Herkesin kulağı farklıdır. Ben şahsen bas, tiz ve mid seslerde bir kulallığın neler yapıp yapamadığını farkediyorum dinlenmiş bir halde ve kafam rahatsa. Ses kasma işinde sesin doğallığını bozarak yön ve mesafeyi tayin ettirmek kolay, zor olan bunu sesin doğallığını olabildiğince az bozarak yapmak.
USB kulaklık kullanıyorsan yazılımı ve ince ayarları da olmalı. CS-GO oynuyorsan sesin doğallığını ne kadar bozduğumun önemi yok, ses kasan bir profil yaparım. Hikayeli oyunda doğal ve baslı ses profili yapabilirim. Dinlediğim müzik türüne göre profiller yapabilirim. Bütün bu esnekliklerin olmadığı Cloud 2 bu paralar etmez.
Bu arada kulaklıklarda üretim kaynaklı bozuk ürün olabiliyor. Marka farketmeksizin olan bir şey bu. Mikrofon, hoparlör veya ses kartında üretim kaynaklı bir sorundan ötürü kötü deneyim yaşayabilirsiniz. Firmalar arka planda bunları değiştiriyorsa sorun yok.
Cloud 1 ve 2 ilk çıktığında benim satın aldığım zamanda rakipsizdi. Çıkarılabilir mikrofon, biri deri diğeri yumuşak malzemeden iki pad ile gelmesi, kuru içindeki uzatma ve dönüştürücülerin kalitesi, taşıma bezi gibi artılar çok cazipti. Günümüzde ise diğer firmalar kendilerini geliştirdi ve şu anki fiytlarla Cloud 2'nin işi zor.

Cloud II çok eskidi, bence alınacak bir ürün değil artık.
Hala en iyi gürültü engellemesi olan kulaklıklardan birisi. Ayrıca Stereo'su FPS oyunlarında çok iyi ve 7.1 oldukça tatmin edici.
Basslarından söz etmeyeceğim bile.
Halihazırda mükemmel olduğu son kullanıcıya ittirilmiş bir ürün varken neden yeni bir ürün denesinler ki? Ya da şöyle diyeyim. 500 lira bile etmeyecek eski teknoloji bir kulaklığı %100 karla satmak varken neden daha yeni bir teknolojiye para basıp kafa patlatsınlar ki?

Sadece ürün değil, 2-3 aylık gelirleri de bedavaya geliyor :D.
1000TL'ye bile C2'den kulaklık yok.

Yerine Void Elite tercih edilebilir. Bu fiyat aralığında bu iki kulaklıktan daha iyisi var mı bilmiyorum fakat Void Elite padleri deri olmadığı için ve daha şık olduğu için tercih etmiştim. Ayrıca genelde 700 civarına düşüyor, daha ucuz yani.

Hala en iyi gürültü engellemesi olan kulaklıklardan birisi. Ayrıca Stereo'su FPS oyunlarında çok iyi ve 7.1 oldukça tatmin edici.
Basslarından söz etmeyeceğim bile.

1000TL'ye bile C2'den kulaklık yok.
Blackshark V2 varken Cloud 2'nin suratına bakılmaz. Ayrıca bassları zayıf bir kulaklık bence. Ben bir bass hastası olarak kolay kolay bass beğenmem, kişisel görüşümdür. 2012 model aracı aracım emsalsizdir diyerek 2022 model araç fiyatına satmak gibi bir şey HyperX'in yaptığı. Birisi kulaklık, birisi araç. Tek fark bu. Maksimum ederi günümüzde 300-400TL olan kulaklığı kendin bile üretme, başkalarına sponsorluk ürünü diye bas parayı, 10 yıllık kulaklık hala peynir ekmek gibi satsın. Güzel taktik bence yani.

Blackshark V2 varken Cloud 2'nin suratına bakılmaz. Ayrıca bassları zayıf bir kulaklık bence. Ben bir bass hastası olarak kolay kolay bass beğenmem, kişisel görüşümdür. 2012 model aracı aracım emsalsizdir diyerek 2022 model araç fiyatına satmak gibi bir şey HyperX'in yaptığı. Birisi kulaklık, birisi araç. Tek fark bu. Maksimum ederi günümüzde 300-400TL olan kulaklığı kendin bile üretme, başkalarına sponsorluk ürünü diye bas parayı, 10 yıllık kulaklık hala peynir ekmek gibi satsın. Güzel taktik bence yani.
2 Sene önceki C2 ile şu anki aynı değil. Hala iyileştirmeler yapılıyor. En eskisini de en yenisini de kullandım arada çok fark var.

2 Sene önceki C2 ile şu anki aynı değil. Hala iyileştirmeler yapılıyor. En eskisini de en yenisini de kullandım arada çok fark var.
Hepsi temelde Takstar Pro 80 modeli. Marka basıp satılan bir ürün yani.

Cloud ile Cloud 2 arasında kontrolcü farkı var. Hissetiğiniz fark bundan ötürü. Onun dışında kulaklığın kendisinde donanımsal geliştirme yok. Her iki kulaklık tamamen aynı, yani Cloud II de 8 yaşında. Kulağıma takıp başka bir kulaklıkla karşılaştırdığım zaman bunu gayet net anlayabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı