Clover Configurator ile Boot yapılamıyor

mustafabarut

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Intel Core 2 Duo işlemcisi olan ASUS P5KPLM model bir anakarta sevgili Ali ve Recep Bey'in hazırlamış olduğu 10.9 sürümü macOS X sistemi başarıyla kuruldu. Kurulumun ardından videodaki gibi multibeast programını çalıştırarak network ve ses kartı driver larınıda kurarak sistemi eksiksiz çalıştırabildim. PC'de çalışmayan sadece uyku modu ve Boot. Uyku modunu kullanmadığım için ona gerek duymuyorum fakat Boot olayını yapamadım. Rehberde olduğu gibi Clover Configurator ile hem SSD üzerindeki, hem de USB üzerindeki EFI klasörlerini Mount ettim. USB üzerindeki Boot ve Clover klasörlerini SSD üzerindekilerle değiştirdim fakat olmadı. İlk açılış ekranındaki imleç (-) sürekli yanıp sönüyor. Sistem Boot edemiyor. EFI klasörünü komple kopyalamayı da denedim fakat sonuç aynı. Bununla alakalı yardım edebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Untitled.jpg

Terminal açıp aşağıdaki kodu gir ve çıkan sonucu paylaş.
Kod:
diskutil list

Tekrar merhaba. Dediğiniz gibi terminal penceresini açıp komutu girdiğimde karşıma aşağıdaki gibi bir liste çıktı.

/dev/disk0
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *120.0 GB disk0
1: EFI EFI 209.7 MB disk0s1
2: Apple_HFS MB 119.7 GB disk0s2
/dev/disk1
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *8.1 GB disk1
1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1
2: Apple_HFS OS X Install USB 6.3 GB disk1s2
Mustafa-iMac:~ mustafabarut$

BIOS'tan OS X kurulu bölüntüyü öntanımlı olarak ilk sıraya aldın mı? Eğer EFI kopyalama ile olmuyorsa Clover EFI bootloader ile aşağıdaki rehberi takip ederek kurulumu yap.
UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içindeki CLOVER klasörünü HDD içinde yada ayrı olarak oluşan EFI içindeki CLOVER ile değiştirin. Eğer bu işlemi el ile yapmak isterseniz aşağıda ki adımları izeleyin.

( Aşağıda ayrıca bazı kext'lerde paylaşıldı. Eğer Multibeast ile kext kurulumunda da sorun yaşarsanız aşağıdaki kextleri kullanın)
  1. /EFI/CLOVER/kexts/Others / dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/Others/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/Others/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını USB / EFI içindedeki Config.plist ile değiştirin.
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.
Önemli: Bootloader Config.plist dosyasında sıkıntı yaşarsınız, Yosemite için kullandığınız Config.plist dosyasını kullanabilirsiniz. Eski dosyanızı kullanırken aşağıdaki düzenlemeleri yapmayı unutmayın:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı