Clover Clover start boot.efi SSD'yi görmüyor

Öncelikle burada işletim sistemini tekrar kurmayı gerektiren bir durum yok. EFI boyutundan kastın ne? USB/EFI mi yoksa NO NAME'deki EFI mi? Yaptığın işlemlerdeki yanlışlık yüzünden ekleyemiyorsun muhtemelen.
NO NAME EFI. Hatta bakın bende SYSTEM olarak gözüküyor. EFI boyutundan demek istediğim ise normal Windows 10 EFI boyutu 100 MB ayrılmış. Buna kuramıyordum, yeni bir 400 MB boyutunda bölüm oluşturdum EFI olarak CMD üzerinden. Dosyaları oraya kopyaladım kod ile dün. Daha sonra macOS kurulumuna geçtim.
Selamlar, 2 kez en baştan her şeyi doğru yapmama rağmen gene de sadece USB bellekteki boot.efi gözüküyor. Normalde Samsung .... yazıp olması gerekiyordu. Clover bootloader ve EFI ayarlarım:

Eki Görüntüle 1255927
Eki Görüntüle 1255928

BIOS üzerinden ekran görüntüsü:
Eki Görüntüle 1255931
Ortadaki fotoğraftan solda.

USB/EFI dosyanı paylaşır mısın? 100 MB'lık SYSTEM EFI'sinde kaç MB boş alan var?
Bu da Install dosyası olmadan diğer klasörler, acaba gereksiz şeyler yüzünden mi standart 100 MB yetmiyor bilmiyorum.

Bu sadece EFI: EFI.zip

Ekran Resmi 2021-12-30 20.05.17.png

Görüntülerdeki klasörler ne alaka? SYSTEM'deki EFI'ye, USB/EFI(3MB) klasörünü mü atamadın? Atamadığın için de yeni bir SYSTEM EFI'si mi açmak istedin? 4-5 adımlık rehberi uygulasan saatler, günler öncesinde USB'siz boot işlemini yapabilecektin.
Attım hocam işte o EFI olanı. Ben doğru yapıyorum o konuda sorunum yok.

Bu imaj içinde biraz saçma şeyler var. Ben de şu an fark ettim. O yüzden yeni EFI oluşturunca onu tanıyamadı. Aydınlanma yaşadım resmen :D

Kesin SYSTEM olan yeni EFI yüzünden ya. Çünkü flash bellekte olması aslında düzgün yaptığımı kanıtlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı