Clover Clover start boot.efi SSD'yi görmüyor

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Selamlar, 2 kez en baştan her şeyi doğru yapmama rağmen gene de sadece USB bellekteki boot.efi gözüküyor. Normalde Samsung .... yazıp olması gerekiyordu. Clover bootloader ve EFI ayarlarım:

Ekran Resmi 2021-12-30 16.46.37.png

Ekran Resmi 2021-12-30 16.47.50.png

BIOS üzerinden ekran görüntüsü:
IMG_20211230_163903.jpg

USB'siz boot deniyorsanız bu rehberi uygulayın:

USB'siz boot deniyorsanız bu rehberi uygulayın:
Hocam yazmayı unutmuşum, onu seçtiğimde en alttaki flash çıktı. Normalde SSD'de aynı anda gelmesi gerekiyordu ama gelmiyor.

USB'siz boot için ilk görselindeki işlemi yapmana gerek yoktu. Rehberdeki gibi NO NAME'i mount ettikten sonra Clover klasörünü atmak yeterli. Sonrasında USB ile Clover'u önyükleyip, Add Clover boot options for all entries seçeneğini enterladıktan sonra eklenecekti.

USB'siz boot için ilk görselindeki işlemi yapmana gerek yoktu. Rehberdeki gibi NO NAME'i mount ettikten sonra Clover klasörünü atmak yeterli. Sonrasında USB ile Clover'u önyükleyip, Add Clover boot options for all entries seçeneğini enterladıktan sonra eklenecekti.
Yeniden, baştan mı kurayım? Kötü olan şey önceden tekte yaptığım şeyleri unutmak ya.

Yaptığın işlemleri anlatabilir misin?
Aklıma geldi de, ben yeni EFI oluşturdum 2 gün önce. Size demiştim hani HFS olarak biçimlenmiyor diye, yeni EFI oluşturdum 400 MB boyutunda. Daha sonra eskisini silmiştim. Ondan galiba. Hatta Windows falan da çalışıyor. Bence kesin bu yüzden.

Herşeyi silip baştan yapsam W11 dahil, EFI boyutunu nasıl arttırabilirim? Yada önce macOS mu kurayım?

Geri
Yukarı