CM Hyper 212 EVO İyi midir?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba. Kasam çok ısınıyor ve bunun önemli bir kısmı işlemciden kaynaklanıyor. İşlemcim i5 6600. Şu an kasayı konumlandırdığım yer pek sağlıklı değil, tabi ki onunda payı var fakat işlemcinin kendi stok fanı aşırı sesli çalışıyor ve bu ciddi anlamda rahatsız ediyor. Bu soğutucunun stok fandan çok daha iyi soğutma sağlayacağından şüphem yok. Fakat asıl şikayetim olan konu yani gürültü bu soğutucuda stok fan kadar olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
212 işini görür görmesine ama kasanın konumundan ötürü hava akımında sıkıntı varsa işlemci sıcaklığı yine yükseleceğinden fanlar daha yüksek devirde çalışır ve gürültü yapar.

Örneğin benim kasamı anlatayım. i5 6500 stok fan ile oyunlarda 70 dereceyi görüyordu işlemci. Haliyle yüksek bir değer. Ben amazon üzerinden CM Hyper T2 aldım kasa limitlerimden dolayı. Şimdi işlemci oyunlarda en fazla 51-52 derece ve hiç ses yok. 51-52 dereceyi gördüğü zaman fanlar %50 ile çalışıyor ve hiç ses yok. Fanları manuel olarak %75 ve yukarısına aldığım zaman ses yapmaya başlıyor. Yani kasa içine giren taze hava işlemciyi soğutmaya yeterse ses yapmaz, yetmezse fanlar yüksek devirde çalışır ve ses yapar.

212 işini görür görmesine ama kasanın konumundan ötürü hava akımında sıkıntı varsa işlemci sıcaklığı yine yükseleceğinden fanlar daha yüksek devirde çalışır ve gürültü yapar.

Örneğin benim kasamı anlatayım. i5 6500 stok fan ile oyunlarda 70 dereceyi görüyordu işlemci. Haliyle yüksek bir değer. Ben amazon üzerinden CM Hyper T2 aldım kasa limitlerimden dolayı. Şimdi işlemci oyunlarda en fazla 51-52 derece ve hiç ses yok. 51-52 dereceyi gördüğü zaman fanlar %50 ile çalışıyor ve hiç ses yok. Fanları manuel olarak %75 ve yukarısına aldığım zaman ses yapmaya başlıyor. Yani kasa içine giren taze hava işlemciyi soğutmaya yeterse ses yapmaz, yetmezse fanlar yüksek devirde çalışır ve ses yapar.
Teşekkür ederim hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı