Cm masterair maker 8 vs Noctua nh-d15

Kontrol ettim bir rpm düşüklüğü yok radyatör derken sonuçta sıvıyı içinde gezdiren bir mekanizma var. O mesela eskisinden olmayan bir ses çıkarmaya başladı. Ve şimdi performans kaybı yaşamaya başladım. @My Man!

Kontrol ettim bir rpm düşüklüğü yok radyatör derken sonuçta sıvıyı içinde gezdiren bir mekanizma var. O mesela eskisinden olmayan bir ses çıkarmaya başladı. Ve şimdi performans kaybı yaşamaya başladım. @My Man!
Servise gönderebilirsiniz. Elinizde ki soğutucu oldukça güzel yeni de almışsınız.

Hep soğutucu da bir şey var diyoruz. Sorun işlemci de olabilir mi ? @My Man!
Eğer işlemci ısınıyorsa boştayken onu yoran bir şey vardır demiştim size zaten ama sorun sadece ısınma değil aynı zamanda ses de var diyorsanız ve fanlardan değil pompadan diyorsanız o zaman servise gönderin bir baksınlar. Anlık sıcaklık yükselmelerinin suçu genelde arka planda işlemciyi sömüren uygulamalardan ya da virüslerden olur.

Technopat'ın Akasa Venom A10 testini izlerseniz göreceksiniz, işlemci boşta 30 derece iken test başladığı saniyede zıplama yaşıyor. Test biterken 1 saniyede yaklaşık 65 dereceden 30'a düşüyor. Yani işlemciye binen yük paralelinde ısı değişimleri oluyor. Sizde de aynısı oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı