CM Masterbox Lite 5 kasa ısınma problemi

jrtahmaz

Centipat
Daha fazla  
Cooler Master Masterbox Lite 5 kasamda ön panelde fanlar olduğu için soğutma çok gerçekleşmiyor. MSI Afterburner programını kullanıyorum ekran kartı fanı normal çalıştığında kasa ön panelini açmadığım zaman 1-2 saatlik oyun sonrasında CPU sıcaklığı 82'ye çıkıyor ama ekran kartı fanı gene normal çalışıp kasanın ön panelini açtığım zaman LOL'de 45 civarı PUBG'de 55/60 derece civarı seyrediyor. Fanlar için bir çözüm önerisi olan olur mu acaba?

Kasanın genel olarak hava sirkülasyon problemi var. Alabiliyorsanız yeni kasa alın veya elinizdekini modifiye edin. Mesela ön kısmına delikler açabilirsiniz ve arkasına toz girmemesi için toz filtresi koyabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı.

Bu konu size yardımcı olacaktır.

Oyunda Vynsc açılmadığı zaman ekran kartı tam yükte çalışıyor gibi bir izlenim edindim. 60'a sabitlediğimde ısı ve güç dengeleniyor. Kasanın ön tarafında fan olması güzel, arka kısıma da tahliye fanı eklerseniz daha güzel olur. Kasa ile gelen PSU yok sanırım, markası nedir? Ekran kartınızı ve donanımınızı tam besleyen bir PSU çok önemli.

CM h500p alacaktım sırf önü pleksi diye almamıştım. Sonradan mesh versiyonu çıktı onu aldım rahatım şuan. Güzel görünsün diye öndeki fanlara çile çektiriyorlar resmen.

Bu arada öne bakan kısmı zevkine göre kesip/delip o boşluklara içerden toz filtresi takarak da bu işi çözebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı