CMD 1-2 saniye açılıp kapanıyor

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Normalde bu durum bilgisayarı açtığımda bazen oluyor. 1 ya da 2 tane CMD açıp kapanıyordu. Az önce de ben YouTube'da gezinirken bir anda 1 tane CMD açılıp kapandı ve yanda "Windows Defender" tehdit algılayamadı yazdı. Sizce bu durumun sebebi nedir? Virüs olmasından korkuyorum. Çünkü abim sürekli arabasında dinlemek için MP3 dönüştürücü sitelerinden şarkı indirip USB belleğe yüklüyor. İnşallah virüs değildir.

Normalde bu durum bilgisayarı açtığımda bazen oluyor. 1 ya da 2 tane CMD açıp kapanıyordu. Az önce de ben YouTube'da gezinirken bir anda 1 tane CMD açılıp kapandı ve yanda "Windows Defender" tehdit algılayamadı yazdı. Sizce bu durumun sebebi nedir? Virüs olmasından korkuyorum. Çünkü abim sürekli arabasında dinlemek için MP3 dönüştürücü sitelerinden şarkı indirip USB belleğe yüklüyor. İnşallah virüs değildir.

Virüs yoktur. Bende de oluyordu. Eğer süpheniz varsa Malwarebytes ile taratin.

Orijinal Windows mu kullanıyorsunuz? Kaspersky indirip taratın.

Virüs olduğundan şüpheleniyorsan sırasıyla malwarebytes ve hitman pro ile taratarak emin olabilirsin. Anlık cmd açılmasını tetikleyen birden çok sebep olabilir. Ekran kartım ve driver güncellemeleri sırasında anlık cmd açılıp kapanma durumu olabiliyor bir örnek olarak.

Virüs olduğundan şüpheleniyorsan sırasıyla malwarebytes ve hitman pro ile taratarak emin olabilirsin. Anlık cmd açılmasını tetikleyen birden çok sebep olabilir. Ekran kartım ve driver güncellemeleri sırasında anlık cmd açılıp kapanma durumu olabiliyor bir örnek olarak.
Virüs olarak şüphelendiğim tek şey o MP3 çevirici sayfalarının attığı reklam veya siteler. Abimde yani Apple Car Play içeren bir araba almadan bu huyuna devam edecek gibi görünüyor. Bu tür sitelerin attığı reklam veya abuk subuk sitelerden hiç bir yerine tıklamayıp hemen çıktığım halde virüs bulaşır mı ki?

Virüs olarak şüphelendiğim tek şey o MP3 çevirici sayfalarının attığı reklam veya siteler. Abimde yani Apple car play içeren bir araba almadan bu huyuna devam edecek gibi görünüyor. Bu tür sitelerin attığı reklam veya abuk subuk sitelerden hiçbir yerine tıklamayıp hemen çıktığım halde virüs bulaşır mı ki?

Adblocker kurabilirsiniz önlem olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı