Çözüldü CMD ile lisans etkinleştirme nasıl yapılıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

maksu

Hectopat
Yer
Kayseri
CMD ile Windows, Office gibi birçok program etkinleştirilebiliyor diye biliyorum fakat mantığını bir türlü çözemiyorum. Kaba kuvvet denilen yöntemle bilgisayarın her kodu tek tek denemesi sağlanmıyordur herhalde(?) Nasıl oluyor da bu kadar basit yöntemleri Microsoft kapatmıyor?
Amacım herhangi bir şeyi korsan kullanmak değil nasıl olduğunu merak ediyorum.

Çözüm
Hocam çalışma prensibi rasgele kodları rasgele sunucularda deniyor doğru mu anladım?
Yok rastgele kodlar değil, etkinleştirme sunucusu değiştirildikten sonra o sunucuda tanımlı kodlar var zaten onlar etkinleştirmeye yarıyor sadece.
Evet kodlarını incelediğinde zaten görüyorsunuz. Etkinleştirme sunucusunu değiştirip o sunucu üzerinden sorgulamasını söylüyorsunuz. Bir nevi korsan tabi ama bir yandan da sistemi yönetici olarak değiştiriyorsun. Nasıl bakarsan bak ücretli satılan bir şeyi ücretsiz kullanıyorsan korsandır.

Sende anla istersen, bu şöyle bir şey Key'i girdin Windows ile aktifleştirdin şimdi CMD ile slmgr /dli dersen ne diyor Key'in Retail MAK ya da OEM işte bu dili onun anlatıyor öylede Windows gibi etkinleştiriyor bozmadan hiçbir şeyi.

Sende anla istersen, bu şöyle bir şey Key'i girdin Windows ile aktifleştirdin şimdi CMD ile slmgr /dli dersen ne diyor Key'in Retail MAK ya da OEM işte bu dili onun anlatıyor öylede Windows gibi etkinleştiriyor bozmadan hiçbir şeyi.
Arkadaşım para vermediğin sürece ücretli olan yazılımları kullanırsan korsandır.

Geri
Yukarı