CMD ping azaltma ayarımdan sonra yavaşlayan internetimi nasıl eski halıne getirebilirim?

emrepercin

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Online oyunlarda daha az ping almak için CMD komut sistemine “netsh int IP reset resetlog.txt", “ipconfig/flushdns”, “netsh winsock reset” bu komutları yazdım. Oyunlarda daha az ping aldım ve memnun kaldım. Ancak internette video izlerken, canlı yayınları izlerken takılmalar oldu. Bayağı canımı sıktı çünkü bayağı ciddi boyutta takılmalardı bunlar. İnternet hızım download 100Mbps upload 5Mbps. Yani internet hızıyla alakalı değil de sistem interneti gerektiği yere ihtiyaci kadar vermiyor diye yorumluyorum. Bu yazdığım komutları nasıl iptal edeceğimi ya da ayarları nasıl resetleyeceğimi bilmiyorum. Yardımınız dokunursa çok memnun olurum. Bilgisayara sırf bunun için format atmam mümkün değil. O yüzden onun dışında tavsiyelerinizin çok yardımı dokunacaktır.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-03-13 025008.png
    Screenshot 2021-03-13 025008.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Kişisel dosyaları koru seçeneği ile kısa bir format işlemi yaparsan çözülebilir. Tabii bilgisayarından kaynaklanan bir sorun ise.
Kesinlikle yazdığım komutlardan dolayı oldu.Eğer başka çözümler işe yaramazsa dediğinizi yapacağım.Kısa formatta sadece windows ayarları mı sıfırlanıyor?

2.2) Önbellekleme​

Önbellekleme de ise daha önce giriş yapılan siteler işletim sisteminde hız kazanmak açısından geçici olarak önbelleğe alınır ve hosts gibi bir dosyada tutulur. Önbelleği temizlemek için

#Linux
Sudo systemd-Resolve --flush-caches

#Windows

ipconfig/flushdns

Komutu kullanılabilir.

Bu bir nevi veri perfomansı gibi birşey galiba.Ben kesinlikle %100 performans odaklı kullanmak istiyorum.Bu komutu kapatmak için bir fikriniz var mı?
Eve gittiğimde bir bakacağım umarım işe yarar.

Dosyalarımı saklayı seçin.
Dosyalarımı sakla dediğimde silinecek dosyalar listesinde kurulu olan herşey var.Microsoft Store dısında indirilen herşeyi siliyor.Eğer silinecek şeyleri kendim seçemiyorsam yapmam mümkün değil.
Dediğiniz gibi yaptım.Sorunu hala anlamış değilim.Emin olmak için bekledim biraz.Tam düzeldi diyorum saçma sapan bir yavaşlık yaşıyorum internetimle.Internette attığım fotoğraflardaki dosyaları silip yazılımla orjinal dosyalari yükleyenler gordüm.Buradaki dosyaları silip verdiğiniz scannow komutu ile eksik dosyaları yüklesem olur mu sizce.System dosyaları olduğu için biraz gerildim açıkcası.
Screenshot 2021-03-13 171744.png
Screenshot 2021-03-13 171705.png

Son düzenleme:
Dosyalarımı sakla dediğimde silinecek dosyalar listesinde kurulu olan herşey var.Microsoft Store dısında indirilen herşeyi siliyor.Eğer silinecek şeyleri kendim seçemiyorsam yapmam mümkün değil.

Dediğiniz gibi yaptım.Sorunu hala anlamış değilim.Emin olmak için bekledim biraz.Tam düzeldi diyorum saçma sapan bir yavaşlık yaşıyorum internetimle.Internette attığım fotoğraflardaki dosyaları silip yazılımla orjinal dosyalari yükleyenler gordüm.Buradaki dosyaları silip verdiğiniz scannow komutu ile eksik dosyaları yüklesem olur mu sizce.System dosyaları olduğu için biraz gerildim açıkcası.Eki Görüntüle 922487Eki Görüntüle 922489
Dostum, bak üstte bir şey yazdım uğraşma boşuna

2.2) Önbellekleme​

Önbellekleme de ise daha önce giriş yapılan siteler işletim sisteminde hız kazanmak açısından geçici olarak önbelleğe alınır ve hosts gibi bir dosyada tutulur. Önbelleği temizlemek için

#Linux
Sudo systemd-Resolve --flush-caches

#Windows

ipconfig/flushdns

Komutu kullanılabilir.

O komut zaten benim cmd ye yazdigim komutlar arasinda var.Cozum olarak tekrar yazdim ve basarili dedi,Faydasi olmadi malesef
Bilgisayara format attim son care olarak ve sorunum duzeldi.Baska yollarla cozmek isterdim hem baskalarinada yardimci olabilirdi fakat cmd ye yazilinca kayit dosyalarini sifirlamanin pek bir yolu yok galiba.Yardimci olmaya calisanlara tesekkur ederim.

Geri
Yukarı