Çocuğumu tehdit ettiler

Mustafa Akbaşv

Femtopat
Daha fazla  
14 yaşındaki çocuğum okulda kavga etti, müdür bey beni ve karşı tarafın ailesini konuşturdu uzlaşma sağladık. Ancak kavga ettiği çocuk yaklaşık 1 hafta sonra oğlum okuldan servisle döndüğü zaman evimizin önüne 2 arkadaşını (2'si de oğlumdan büyük ama 18 yaş altılar) çağırmış oğlum servisten indikten sonra sorular sormuşlar "Bu o mu yanlışı dövmeyelim" mantığıyla. Daha sonra benim oğlum ile sürtüşmüşler (tehdit vb. sözler sarfetmişler oğluma) ve daha sonra çocuğumun kavga ettiği şahsı aramışlar "ne yapalım bunlara?" diye sormuş oğlumu tehdit eden kişi, yani aradıkları, ise "severim belalarını" diye bir cümle kurmuş. Daha sonra oğlumu dövmek yerine bırakmışlar.(oğlumun yanında arkadaşı olduğu için saldırmadıklarını düşünüyorum). Daha sonra okul müdürünü aradım, durumu bildirdim. Okul müdürü şahsın babasını aradı ancak şahıs "yalan söylüyor, demedim" demiş. Bu durumda ne yapabilirim? Kavga eden 12. sınıf benim oğlum ise 10. sınıf. 2 tarafın da yaşı 18 altı ama yine de mahkemeye verebilir miyim? Adana'da yaşıyorum korkuyorum ya bir daha gelirlerse? Oğluma bıçakla saldırsalar ne yapacağım diye düşünmeden edemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.

14 yaşındaki çocuğum okulda kavga etti, müdür bey beni ve karşı tarafın ailesini konuşturdu uzlaşma sağladık. Ancak kavga ettiği çocuk yaklaşık 1 hafta sonra oğlum okuldan servisle döndüğü zaman evimizin önüne 2 arkadaşını (2'si de oğlumdan büyük ama 18 yaş altılar) çağırmış oğlum servisten indikten sonra sorular sormuşlar "Bu o mu yanlışı dövmeyelim" mantığıyla. Daha sonra benim oğlum ile sürtüşmüşler (tehdit vb. sözler sarfetmişler oğluma) ve daha sonra çocuğumun kavga ettiği şahsı aramışlar "ne yapalım bunlara?" diye sormuş oğlumu tehdit eden kişi, yani aradıkları, ise "severim belalarını" diye bir cümle kurmuş. Daha sonra oğlumu dövmek yerine bırakmışlar.(oğlumun yanında arkadaşı olduğu için saldırmadıklarını düşünüyorum). Daha sonra okul müdürünü aradım, durumu bildirdim. Okul müdürü şahsın babasını aradı ancak şahıs "yalan söylüyor, demedim" demiş. Bu durumda ne yapabilirim? Kavga eden 12. sınıf benim oğlum ise 10. sınıf. 2 tarafın da yaşı 18 altı ama yine de mahkemeye verebilir miyim? Adana'da yaşıyorum korkuyorum ya bir daha gelirlerse? Oğluma bıçakla saldırsalar ne yapacağım diye düşünmeden edemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.
Hocam bence polise şikayet edin bunları. Kendilerini bir şey sanıyorlar, bıçakla falan dolaşıyorlar insanların arasında.

Hocam bence polise şikayet edin bunları. Kendilerini bir şey sanıyorlar, bıçakla falan dolaşıyorlar insanların arasında.

Etmeyi düşünüyorum ama sanki pek bir şey yapmazlar. Büyük ihtimal oğlumun bıçaklanmasını bekliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Etmeyi düşünüyorum ama sanki pek bir şey yapmazlar. Büyük ihtimal oğlumun bıçaklanmasını bekliyorlar.
Hocam benim yaşadığım ilçede 14-15 yaşlarında bir çocuğa adam yaralamadan işlem yapmışlar sanırım birkaç tanıdığımdan duydum. İlla ki gerektiği cezayı alacaktır diye düşünüyorum.

Kanıt yoksa maalesef bir şey olmaz hocam. Bir daha böyle bir şey olursa çocuğunuz video kaydı alırsa iyi olur.

Tehdit suçu vb gibi işlemler görülmez mi? Evin önüne kadar gelmişler daha ilerisi bıçak.

Hocam benim yaşadığım ilçede 14-15 yaşlarında bir çocuğa adam yaralamadan işlem yapmışlar sanırım birkaç tanıdığımdan duydum. İllaki gerektiği cezayı alacaktır diye düşünüyorum.

İnşallah hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
14 yaşındaki çocuğum okulda kavga etti, müdür bey beni ve karşı tarafın ailesini konuşturdu uzlaşma sağladık. Ancak kavga ettiği çocuk yaklaşık 1 hafta sonra oğlum okuldan servisle döndüğü zaman evimizin önüne 2 arkadaşını (2'si de oğlumdan büyük ama 18 yaş altılar) çağırmış oğlum servisten indikten sonra sorular sormuşlar "bu o mu yanlışı dövmeyelim" mantığıyla. Daha sonra benim oğlum ile sürtüşmüşler (tehdit vb. sözler sarfetmişler oğluma) ve daha sonra çocuğumun kavga ettiği şahsı aramışlar "ne yapalım bunlara?" diye sormuş oğlumu tehdit eden kişi, yani aradıkları, ise "severim belalarını" diye bir cümle kurmuş. Daha sonra oğlumu dövmek yerine bırakmışlar.(oğlumun yanında arkadaşı olduğu için saldırmadıklarını düşünüyorum). Daha sonra okul müdürünü aradım, durumu bildirdim. Okul müdürü şahsın babasını aradı ancak şahıs "yalan söylüyor, demedim" demiş. Bu durumda ne yapabilirim? Kavga eden 12. sınıf benim oğlum ise 10. sınıf. 2 tarafın da yaşı 18 altı ama yine de mahkemeye verebilir miyim? Adana'da yaşıyorum korkuyorum ya bir daha gelirlerse? Oğluma bıçakla saldırsalar ne yapacağım diye düşünmeden edemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.

Hocam tehdit ederken ses kaydı alsaydı tehdit eden çocugu ağlatırdınız savcılıkta.

Geri
Yukarı