Tehdit ediliyorum

Shadow4EAD

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar "C2 me" adlı uygulama da bir kızla görüştüm ve sevgilim olmadığı için para karşılığında fotoğraf alacaktım. İsmimi ve soy ismimi sordu verdim ve adam saniyeler içerisinde kimlik bilgilerime ve ailemin resimlerine ulaştı. Ailem öğrenmeden nasıl çözerim bunu? Para istiyor bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar "C2 me" adlı uygulama da bir kızla görüştüm ve sevgilim olmadığı için para karşılığında fotoğraf alacaktım. İsmimi ve soy ismimi sordu verdim ve adam saniyeler içerisinde kimlik bilgilerime ve ailemin resimlerine ulaştı. Ailem öğrenmeden nasıl çözerim bunu? Para istiyor bir de.

Yapacak bir şey yok. Siber suçlara verebilirsiniz. Engelleyip geçebilirsiniz günümüzde bu verilere 10 yaşındaki çocuk bile erişebiliyor çok endişelenmemek gerek.

Kısa ve öz açıklama yapacağım. Türkiye kimlik bilgileri herkese açık şekilde paylaşıyorlar arkadaş bu şekilde dolandırıcılık yöntemine başvurmuş. Evet ailenize söyleyebilir elinde olan bilgileri düşündüğümüze göre. Fakat para verirseniz de mantıkken daha fazlasını ister. Siber suçlar ilgilenecektir.

Geri
Yukarı